1. Maire Aunaste
ETV saatejuht tabati 2004. aasta septembris napsusena autoroolist. Aunaste tunnistas hiljem, et jõi veini ning asus liiga vara autot juhtima.
2. Märt Avandi
Näitleja Märt Avandi tabati jääknähtudega autoroolist 2013. aasta suvel. Kahetsev Avandi süüd ei eitanud ja tema sõnul olid jääknähud minimaalselt üle piiri. Mees oli eelmisel õhtul napsutanud, maganud korralikult ja söönud ning ei tulnud selle pealegi, et sõita ei või.
3. Henry Kõrvits ehk Genka
Räppar jäi Pärnus politseile purjuspäi vahele 2006. aasta juulis. Genkal tuvastati alkoholijoove ja tegu ei olnud jääknähtudega.
4. Andrus Värnik
2010. aasta kevadel tuvastati autoroolis olnud maailmameistril 1,5-promilline joove. Juhtunu asjus algatati väärteomenetlus ning Värnik jäi pooleks aastaks ilma autojuhiloast.
5. Igor Gräzin
Tartu politsei tabas 2003. aasta veebruaris tuntud poliitiku Igor Gräzini alkoholijoobes autoroolis ja vereproovi tulemused kinnitasid poliitikul 3,84-promillise joobe. Nii kõrge joobega inimese autoroolist tabamine on üsna haruldane ning kolme ja poole promilline joove on ekspertide sõnul juba eluohtlik.
6. Kati Saara Vatmann
Teatavasti algab joobes juhi suhtes menetlus 1,5 promillist. Kirjaneitsi Vatmann tabati 2011. aasta suvehommikul purjus peaga autoroolist ja naise sõnul oli joove piisav, et kriminaalasja alustada.
7. Kerttu Rakke
2011. aasta suvel jäi lennujaama sõites politseile vahele purjuspäi rooli istunud kirjanik Kerttu Rakke, kelle autos viibis tabamise hetkel ka laps.
8. Egon Nuter
Näitleja Egon Nuter jäi 2003. aasta talvel vahele purjuspäi autot juhtides. Joobeks mõõdeti varahommikul kinni peetud mehel 1,72 promilli.
9. Jaanus Raidal
1999. aasta sügisel tabas politsei purjuspäi oma Mercedese roolist poliitik Jaanus Raidali, kellel politseinikud mõõtsid joobeks 1,36 promilli. Kümme aastat hiljem tabati Raidal taas napsusena roolist.
10. Paavo Järvi
USA politsei pidas 2009. kevadel kinni dirigent Paavo Järvi, kes oli autot juhtides alkoholijoobes. Järvi peeti kinni pärast seda, kui mees oli valgusfoori taga maha maganud mitu tulede vahetust. Võimuesindaja tundis Järvi juures alkoholi lõhna ning dirigent ei suutnud läbida kainustesti.
11. Tanel Padar
2007. aasta suve varahommikul võeti joobunudpäi Eesti tipprokkar rooli tagant maha. Padar kahetses hiljem juhtunut väga ning tunnistas, et oli piisavalt purjus, et mitte kõike mäletada.
12. Indrek Sei
1999. aastal tabati endine olümpiaujuja roolist 2,13 promillise joobega ning teo tõttu algatati ka kriminaalasi. Mees väitis, et jõi enne rooli istumist vaid neli õlut ja tegi rooli istumisega enda elu suurima vea.