Laulnud on Hele Kõrve enda sõnul kogu elu ning muusika on tema jaoks alati olnud oluline eneseväljendusvahend. Helilooja ja laulutekstide kirjutaja Maian Kärmas on varem välja andnud kolm sooloalbumit, millel ta ise oma laule esitab. Eakaaslaste, muusikute ja noorte emadena leidsid Hele ja Maian tööprotsessis palju omavahelisi kokkupuutepunkte. "Maiani lood kõnetavad mind mitmel viisil. Oleme mõlemad sarnaseid eluetappe läbi teinud ja neid "Eluhõiked" väljendavadki," räägib Hele.

"Maian Kärmase lood on suuremal või vähemal määral sündinud just elust enesest – sestap sai ka plaat nimeks "Eluhõiked". Need laulud on minu jaoks pigem jutustused ja mul on hea meel, et mul õnnestub esitada uut Eesti muusikat. "Eluhõigete" kontserti tasub võtta kui ühte kulgevat rännakut," rääkis Kõrve.

Mõned Maian Kärmase lood on valminud spetsiaalselt Hele Kõrve jaoks, mõned lood olid valmis juba varem. Plaadilt leiab ühe laulu ka Veiko Tubina sulest. Arranžeeringute autoriks ning dirigendiks on Rasmus Puur – noor, aga juba suurte kogemustega ja tunnustust pälvinud helilooja, kes on muuhulgas ka noorteorkestri Reaalmažoor asutaja.