Roman Tavasti fondi halduskogu esimehe Eivor Maiväli sõnul on stipendiumile oodatud kandideerima ja töid esitama kõik huvilised, kes soovivad ja suudavad panustada ehte- ja märgidisaini ning –tootmise arendamisse. Osaleda võivad nii hobi korras ehtedisainiga tegelevad noored kui ka kogenud ehtekunstnikud ja disainerid.

“Stipendiumi väljaandmisel peame oluliseks nutikust, praktilisust, head disainiideed või enneolematut tehnilist võtet, mis viiks Eesti ehtekunsti ja märgidisaini jõudsalt edasi,” rõhutas Maiväli, selgitades, et konkursitööde puhul hinnatakse ka nende tootmiskõlbulikkust ehk et toodet on reaalselt võimalik ka ellu viia.

Maiväli sõnul on varasemate aastate võitjate ideed ka reaalselt ellu viidud. “Näiteks jõudis 2011. aasta stipendiumivõitja idee ühe Soome suurorganisatsiooni naiste- ja meeste ehete kollektsiooniks, pakkudes mitmeotstarbelist hõbeehet, mida töötajad ja koostööparnerid heal meelel kannavad,” tõi Maiväli esile.

Ta lisas, et eelmise aasta nutikas ideelahendus – mikrokiibiga mansetinööbid – pälvis tähelepanu nii Eestis kui ka välisriikides ja lähiajal võivad need ka reaalselt tootmisesse jõuda.
Konkurss on kandideerijapõhine ehk üks inimene võib esitada mitu ehet, objekti või ideed.
1000-euro suurune stipendium antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi pidulikul tänuüritusel Mustpeade majas 13. detsembril 2015.

Stipendiumikonkursi žüriisse kuuluvad Roman Tavasti fondi halduskogu liikmed: Harry Liivrand (kunstiajaloolane, Eesti kultuuridiplomaat Saksamaal), Kärt Summatavet (ehtekunstnik, Aalto Ülikooli teadur), Kadri Mälk (ehtekunstnik, Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna juhataja), Tamara Luuk (kunstiajaloolane), Andrus Rumm (ehtekunstnik, Roman Tavasti stipendiumi laureaat 2001), Janno Siimar (Velveti disainiagentuuri loovjuht), Eivor Maiväli (Roman Tavasti fondi halduskogu) ja Arvi Tavast (Tavastite perekonna esindaja).
Lisainfo SIIN!

Varasemad stipendiaadid:
1998 Julia-Maria (Pihlak) Künnap
1999 Piret Hirv
2000 Eve Margus-Villems
2001 Andrus Rumm
2003 Maarja Niinemägi
2005 Marita (Lind) Krull
2006 Sandra Savelli
2006 Ivo Pottsepp
2007 Linda al-Assi
2008 Robert Mirka
2009 Ettel Poobus
2010 Urmas Lüüs ja Hans-Otto Ojaste
2011 Kairin Koovit
2012 Katrin Kosenkranius
2013 Annika Kedelauk
2014 Merilin Tõnisoja