“Muu maailma näited ütlevad, et vaimse tervise stigmat vähendab ning oma raskustega tegelemist hõlbustab just inimeste hääle kuuldavaks tegemine, seda nii avalikult kui näiteks koolituste kontektis. Mais toimunud Peaasi.ee vaimse tervise häbimärgivaba käsitlemise seminaril jäid kõlama samad mõtted. Sellele infole tuginedes olemegi kaasanud nii avalikkusele tuntud inimesi (nt Kristel Aaslaid, Kristjan Kannukene, Anneliis Kits, Kali Briis, von Krahli noored näitlejad) kui noori ja vapraid inimesi, kes soovivad oma kogemustest õpitut teistega jagada,” rääkis MTÜ Peaasjad juht Anna-Kaisa Oidermaa.

“Tahame julgustada märkama sarnasust ja pakkuda äratundmist – meil kõigil on vahel sügavamad, vahel pisemad meeleolulangused, häirib ärevus või muud vaimse tervisega seotud seisundid, mis meie elu segavad. Teiste näidete varal saame juurde sõnu, millega ennast väljendada ning julgust oma raskustele vastu astuda,” lisas Oidermaa.

MTÜ Peaasjad ühendab inimesi, kes hoolivad vaimsest tervisest. Peaasja tuumikusse kuulub vaimse tervise ja noorsootöö spetsialiste, konsultante ja kaasamõtlejaid erinevatest eluvaldkondadest. MTÜ Peaasjad püüdleb vaimse tervise teemade mõistva, aruka, paindliku, kuid ka optimistliku ja avatuma käsitlemise poole. Vaimne tervis on inimõigus. Soovime, et inimestel oleksid käepärast vahendid, millega seda õigust teoks teha. 1. juunil 2015 sai MTÜ Peaasjad Lasteombudsmani tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ vaimset tervist puudutava info ja abi kõigile Eesti lastele ja noortele läbi veebiportaali www.peaasi.ee kättesaadavamaks muutmise ning vaimse tervise probleemidega seotud häbimärgistamise vähendamisele suunatud ettevõtmiste eest. Portaal www.peaasi.ee pakub nii üldist informatsiooni, veebipõhist nõustamist, kui ka vaimse tervise, selle hoidmise, probleemide ning nende leevandamise alaseid koolitusi.

Vaata teisi videoid SIIT!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid