"Kuna minult on tänase riigipea kihlust puudutava uudise kohta nii palju päritud, usun end võlgnevat ühe koondkommentaari: Mul on hea meel, et see uudis avalikuks sai, sest see on vastus nii paljudele küsimustele, mida minult on viimase 7 kuu jooksul päevast päeva meedia ja tuttavate poolt küsitud, ent millele ma olen vastamata jätnud. Alates näiteks sellest, et: "Mis sind sinna katusele ajas?" ja lõpetades: "Miks te ikkagi lahutasite?". Loodan, et nüüd on neil küsimustel lõpp, sest vastust on tänane avalik ruum tulvil.

Loomulikult jääb igaühele õigus uskuda, et üks "hüljatud ja murest murtud mees" võib juba vähem kui kuus kuud peale lahutust kihluda. Nagu muinasjutus. Või pole see lugu siiski nii lihtne ja lühike? Ainus tõde, ma usun, on see, mida kuulutab südame hääl ning selle järgimist tuleb austada.

Tõsi, tänase uudise avalikuks tulemine on ka mind pannud paljutki mu enda viimase paari aasta eluperioodist hoopis teises valguses nägema. Ning imestama, kui osav on meie psüühika ebameeldivate uudiste ilustamisel ning valusa tõe ümberpööramisel. See pole midagi uut. Ka see pole midagi uut, et osa mehi vajabki igaks erinevaks eluperioodiks uut muusat. Kui vaja, siis ongi ju päriselt vaja.

Võib-olla oligi minu, ühe lihtsa eestimaise maatüdruku missiooniks meie presidendi eepilises elus tema esivanemate iidse talu taastamine? Mäletan üht riigipea ammust sõnavõttu, kus ta ütles, et tema unistus on teha 20-aastaga tasa see, mida nõukogude võim 50-aastaga hävitas. Oma talu näitel. Minu elust läks Ärma tallu natuke vähem kui 18 aastat. Isegi efektiivsem, kui oodatud! Hästi tehtud, eksju. Edasi aga terenduvad juba uued horisondid. Palju õnne nende vallutamisel!", seisab endise esileedi Facebooki kontol.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid