Parimad matemaatikaülesannete lahendajad selgitati välja olümpiaadi esimesel päeval, kus viie tunni jooksul tuli leida lahendus viiele ülesandele.

9. klassi arvestuses võitis Toomas Tennisberg Tartu kesklinna koolist, 10. klassi arvestuses jagasid esikohta Miina Härma gümnaasiumi 9. klassi õpilased Richard Luhtaru ja Karl Paul Parmakson. 11. klassi arvestuses võitis Vanalinna hariduskolleegiumi õpilane Joonas Jürgen Kisel ning 12. klassi arvestuses osutus maksimumtulemusega parimaks Tallinna reaalkooli õpilane Andres Unt.

„Eraldi tooks välja veel Tallinna reaalkooli õpilase Kaarel Hänni saavutuse, kes suutis viie tunni jooksul lahendada nii 11. kui ka 12. klassi ülesanded ning jõudis mõlema vanuserühma arvestuses ka auhinnalisele kohale,“ ütles matemaatikaolümpiaadi žürii liige Raili Vilt, kes tänas ühtlasi lõppvooru jõudnud õpilaste õpetajaid: „Enim oli lõppvooru kutsutud Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja Ülle Hüva ja Tallinna reaalkooli õpetaja Helen Kaasiku õpilasi – mõlema õpetaja kasvandikke oli tervelt 13.“

Soovides väärtustada andekaid lapsi ja nende saavutusi jagas Lions Klubi LC Tallinn Eesti I 10., 11. ja 12. klassi arvestuses esikoha saanud õpilastele kokku kolm 1000 euro suurust stipendiumit.

Swedbank Eesti juht Robert Kiti poolt annetatud stipendiumi „Benoit Mandelbrot'i jälgedes“ saajateks määrati matemaatikaolümpiaadi žürii otsusega Toomas Tennisberg, Kati Iher, Oliver Nisumaa ja Kristjan Kongas.

„Benoit Mandelbrot on mees, kes on andnud olulise panuse nii matemaatikasse, füüsikasse kui ka majandusteadusse – stipendiumi üks eesmärk ongi anda kooliõpilastele märku, et interdistsiplinaarsed valdkonnad vajavad reaalainetes andekaid noori, sõltumata sellest, milline on majandusseis,” sõnas Robert Kitt.

Väärtustades õpetajatööd tänas TÜ matemaatika ja statistika instituut meenega 9. klasside arvestuses viie parima hulka jõudnud õpilase õpetajaid.

Lõppvooru tulemuste põhjal selgusid ka noored, kes asuvad püüdlema kohta rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi Eesti võistkonnas. Vastavalt olümpiaadi juhendile kutsutakse valikvõistlusele 23 parimat õpilast kõigi vanuserühmade lõikes. 57. rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad toimub sel aastal 6.–16. juulini Hongkongis.

Täielikud tulemused ja ka ülesanded ja lahendused leiab matemaatikaolümpiaadi lehel!