HiigelGALERII: Koolitants 2016 lõpetas võimsa finaalkontserdiga! Tutvu võitjatega
Eesti Tantsuagentuuri juhataja Raido Bergstein kommenteerib: „Meil on hea meel, et finaalis saame tervitada tantsijaid kõikidest maakondadest. Siin on tantsutruppidel võimalus näha teisi truppe ja end nendega võrrelda. Me jagame Koolitantsul küll tiitleid, kuid kõige olulisem on ikkagi tants ise ja tahtmine seda rõõmuga teha.“
Rahva lemmiku tiitli pälvis Meie Stuudio tantsuga "Oleks minu olemine", juhendaja ja tantsu autor Andre Laine, teisele kohale tuli ETA Tantsukooli “Eestimaine tantsulust”, juhendaja Liisa Laine ning pronksi pälvis Hoop-Side tantsuga "Nunnad hoos 3", juhendaja Deisi Viimne.
Koolitantsu töötubades osalenud tantsijate hulgast valisid televaatajad parimaks Grete-Lisette Gulbise Valgamaa tantsuklubist HOP, juhendaja Kerli Vessin. Teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Marko Reitalu ETA Tantsukoolist (juhendaja Julia Koneva) ja Ranno Kähr Meie Stuudiost (juhendaja Andre Laine).
Festival Koolitants 2016 jätkub augustikuise suvekooliga ning oktoobris toimuva Koolitantsu Kompanii teise lennu tantsulavastusega, mille lavastavad Ruslan Stepanov, Elina Tamm, Maria Goltsman ja Eneli Rüütli.
Festival Koolitants 2016 finaalkontserdi nominendid ja laureaadid on:
LASTETANTSUD
MUDILASED
LAUREAAT
“Vahuvalges unenäos”, Janne Ristimetsa tantsustuudio, tantsu autor Janne Ristimets
NOMINENDID
“Muinasjutumaa”, Võimlemisklubi Janika Võru osakond, tantsu autorid Eliise Abel, Teivi Teder
“Vihma sajab tip-tip-tip...”, Tantsuansambel "Neposedõ", tantsu autor Natalja Baranova
1.-4. klass
LAUREAAT
“Unustatud mänguasjad”, stuudio Joy "Richard", tantsu autor Jelena Butkevits
NOMINENDID
"Tähelepanu, ahvikesed!", Tantsuteater Polly, tantsu autor Polina Žukova-Lazartšuk
“Eskimolapsed”, Shaté Tantsukool, tantsu autorid Krõõt Kiviste, Maris Ootsing
VABATANTSUD
4.-7. klass
LAUREAAT
“Kütt”, Carolina tantsustuudio, tantsu autor Rauno Zubko
NOMINENDID
“Öised rännakud”, SK Finess, tantsu autor Nele Varendi
“Nii tahaks elada”, stuudio Joy "Richard", tantsu autor Jelena Butkevits
6.-9. klass
LAUREAAT
“Koloriitne monoliitsus”, Tantsukool WAF Dance, tantsu autor Annika Viibus
NOMINENDID
“Hinge monoloog”, Tallinna Kopli Noortemaja estraadistuudio Extemp, tantsu autor Olesja Kazeko
“Murtud lind”, Error Tantsukool, tantsu autor Kärt Lige
10.-12. klass
LAUREAAT
“Peagi saabun tagasi su juurde”, Projekt CAF, tantsu autor Markus Monak
NOMINENDID
“Hajuda, et mitte tõdeda”, S-Stuudio, tantsu autor Karoline Suhhov
“Selfiemaania”, Laine Mägi Tantsukool, tantsu autor Ingrid Jasmin
“Võluvad sireenid”, SHATÉ TANTSUKOOL, tantsu autor Ivan Keim
KOOLI TANTSUD
4.-7. klass
LAUREAAT
“Rongisõit”, Tiina Tantsustuudio (Tt-stuudio), tantsu autor Tiina Kaev
NOMINENDID
“Olen olin olla olemas”, Tantsukoolikad, tantsu autor Katrin Kreutzberg
“Ahnus ajab upakile”, Tarvastu Gümnaasiumi lapsed, tantsu autor Laura Pakasaar
6.-9. klass
LAUREAAT
“Nunnad hoos 3”, Hoop-Side, tantsu autor Deisi Viimne
NOMINENDID
“Päev koolis!”, Tiina Tantsustuudio (Tt-stuudio), tantsu autor Tiina Kaev
“Olen hoitud!”, Kadi võimlejad Rapla Vesiroosi Gümnaasium + Valtu PK+ Rapla Ühisgümnaasium, tantsu autorid Kadi Saks, Kärolin Rohumäe ja Alice Aleksandridi
10.-12. klass
LAUREAAT
“Rio rannas”, Viljandi Gümnaasiumi Hebe, tantsu autor Kertu Alvre
NOMINENDID
“Beeta Inimene”, Limitless, tantsu autor Reet Kasepalu
“Piinatud hinged”, PG 10. klass, tantsu autor Liili Filippov
EESTI-TEEMALISED TANTSUD
4.-7. klass
LAUREAAT
"Hea tegu...", Tantsuklubi Koit, tantsu autor Kristina Raja
NOMINENDID
“Oleks minu olemine”, Meie Stuudio, tantsu autor Andre Laine
“Tsuh-tsuh-tsuhh”, Jõgeva Põhikooli 4.-5.klass, tantsu autor Ave Lääne
6.-9. klass
LAUREAAT
“Tuli meie õue peale”, Paide Gümnaasiumi Keerutajad, tantsu autor Andre Laine
NOMINENDID
“Meie küla klatšimoorid”, VK Sirutus, tantsu autor Tea Kõrs
“Pill on helle”, Meie Stuudio, tantsu autor Andre Laine
10.-12. klass
LAUREAAT
“Röäsusi”, Leesikad, tantsu autor Kristiina Siig
NOMINENDID
“Eestimaine tantsulust”, ETA Tantsukool, tantsu autor Liisa Laine
“Õdak”, T-Stuudio, tantsu autor Karoline Suhhov
TÄNAVATANTSUD
4.-7. klass
LAUREAAT
“Tulerõngas”, Friends Tantsu- ja Teatrikool, tantsu autor Aleksei Kakko
NOMINENDID
“Kullakaevajad”, Tantsukool WAF Dance, tantsu autor Markus Monak
“Parool”, DanceAct Tantsustuudio, tantsu autorid Kadi Aare, Anete Mürk
6.-9. klass
LAUREAAT
“Urban impeerium”, DanceAct Tantsustuudio, tantsu autor Kadi Aare
NOMINENDID
“Kuhu kuulume”, JJ-Street Tantsukool, tantsu autor Sandra Kattai
“Ränne”, Rambo, tantsu autor Ahto Pääsik
10.-12. klass
LAUREAAT
“Meie Tänav”, P.I.P.E., tantsu autor Roman Mihhailov
NOMINENDID
“Kuldne Leegion”, Shaté Tantsukool, tantsu autorid Karina Sepp, Karli Haava, Nicklas Milling
“Las ma tõstan su taset”, JJ-Street, tantsu autor Kairi Jerlov
ESTRAADITANTSUD
4.-7. klass
LAUREAAT
“Iirimaa tants”, Rütm, tantsu autor Asja Seletskaja
NOMINENDID
“Andaluusia”, Arte Flamenco, tantsu autorid Maria Rääk, Ivan Gallego
“Maa, vesi, õhk, tuli – Avatar”, Laine Mägi Tantsukool, tantsu autor Clelia Madi
6.-9. klass
LAUREAAT
“Suund itta”, DanceAct Tantsustuudio, tantsu autor Anastassia Vassiljeva
NOMINENDID
“Dagestani Tants”, Zagadka, tantsu autor Ljudmilla Vesnina
“Tänupüha õhtusöök”, Shaté Tantsukool, tantsu autor Maris Ootsing
10.-12. klass
LAUREAAT
“Ma tantsin, tantsin, tantsin...”, Vallatud, tantsu autor Tatjana Bulattšik-Verhovski
NOMINENDID
“Flirt tundmatuga”, Meie Stuudio, tantsu autor Andre Laine
“Uue päeva algus”, Varjud, tantsu autor Jelena Kissin
SHOWTANTSUD
4.-7. klass
LAUREAAT
“Jokkerid”, Shaté Tantsukool, tantsu autor Maris Ootsing
NOMINENDID
“Mustad linnud”, DanceAct Tantsustuudio, tantsu autor Triin Veskimeister
“Korstnapühkijad”, Meie Stuudio, tantsu autorid Andre Laine, Merit Täht
6.-9. klass
LAUREAAT
“Näljased mängud”, Zagadka, tantsu autorid Marina Ravlusevich, Nataliya Zaytseva
NOMINENDID
“Meermeid”, ETA Tantsukool, tantsu autor Julia Koneva
“Meelepete”, DanceAct Tantsustuudio, tantsu autor Greetel Joanna Võrk
10.-12. klass
LAUREAAT
“Raamist väljas”, JJ-Street Vogue, tantsu autor Kätriin Kübar
NOMINENDID
“Fossiilid”, SHATÉ TANTSUKOOL, tantsu autor Maris Ootsing
“Retk”, Tähtvere Tantsukeskuse Viikingid, tantsu autor Maarja Pruuli
Palju õnne võitjatele!