“Polaarpoiss” on lugu keskkooli lõpetavast Mattiasest, kelle unistuseks on minna Berliini fotograafiat õppima. Noormehe plaanid seab ohtu armumine hulljulgesse bipolaarsesse Hannasse, kes tõmbab Mattiase kaasa sündmustekeerisesse, mis viib poisi seadusega pahuksisse ning ähvardab poisi aastateks trellide taha viia. Päästes Hannat tema enese küüsist, paneb Mattias toime kuriteo, mis ähvardab ta aastateks trellide taha viia. Karistusest pääsemiseks on ainult üks viis – lasta end süüdimatuks tunnistada. Selleks aga tuleb Mattiasel teeselda ainsat psüühikahäiret, mida ta tunneb – bipolaarsust.
Film räägib sellest, millised ohud tänapäeva noort varitsevad kui ta oma eesmärgid silmist laseb ja valesid valikuid teeb või õiged tegemata jätab. See on täiskasvanuks saamise lugu armastusest, unistustest ning vastutusest.

Tegemist on režissöör Anu Auna mängufilmidebüüdiga. Peaosades mängivad Roland Laos ja Jaanika Arum. Kõrvalosades Jörgen Liik, Kaspar Velberg, Katariina Unt, Ülle Kaljuste, Andrus Vaarik, Rein Oja, Mirtel Pohla, Indrek Sammul, Henrik Kalmet, Joosep Jürgenson, Jaan Rekkor, Ene Järvis, Ivo Uukkivi jt.Filmi operaator on Heiko Sikka, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Kristina Lõuk, grimmikunstnik Liisi Roht, fotograaf Renee Altrov, monteerija Margo Siimon, helirežissöör Horret Kuus ja helilooja Sten Šeripov. Filmis kõlab ka Eesti muusika bändidelt Zebra Island, Revolver ja I Wear* Experiment. Filmi produtsendid on Priit Pääsuke ja Kaspar Kaljas. Filmi on tootnud Luxfilm.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid