“On väga rõõmustav, et filmi rahvusvaheline esilinastus toimub just Karlovy Vary festivalil, mis on A-kategooria filmifestival ning üks Euroopa aasta olulisimatest kinosündmustest. Sealt saab alguse meie nö festivaliring, mis aasta teises pooles liigub mõistagi ka väljaspoole Euroopat,” kinnitab filmi produtsent Maie Rosmann-Lill. 51. Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival toimub Tšehhis 1.-9. juulini.

“Päevad, mis ajasid segadusse” lõpetab käesoleval nädalal oma kinolevi Eestis. Film kogus kinodes 62 292 vaatajat, jäädes selle tulemusega 2016. aasta kodumaistest filmidest alla vaid “Klassikokkutulekule”. Alates tänasest on kõigil huvilistel võimalik filmi vaadata Telia videolaenutusest.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia “Päevad, mis ajasid segadusse” tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

“Päevad, mis ajasid segadusse” on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Filmi tootis Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.