Alex Lepajõe

2006.aasta suvel kirjutas Publik, et endine telenägu Alex Lepajõe seisab silmitsi süüdistustega, mille kohaselt olla ta ühele naisterahvale rusikaga näkku löönud. Ära mainimist vääris ka asjaolu, et Lepajõe kunagistel kallimatel on sarnaseid pretensioone — Lepajõe modellist elukaaslast Annely Rebast (hiljem ärimees Anders Tsahkna abikaasa toim.) nähti nende kooselu jooksul sinikais ringi liikumas, kuigi mehe sõnul olid selle taga vargad, kes naise paljaks röövisid ja talle peksa andsid. Lisaks on Lepajõe kuulsaim armastatu ja tütre ema Merle Palmiste kolleegide sõnul oma sinikad just Lepajõelt saanud. Näitlejanna jätab otsad lahtiseks — ei kinnita ega lükka ümber.

Heiki Valner

Teleajakirjaniku ja Eestimaa Loomakaitse Liidu esimehe Heiki Valneri elukäigule panid üle-eelmise aasta sügisel peaaegu fataalse põntsu endise kallima ja kolleegi Tiina-Laura Kimmeli süüdistused, mille kohaselt Valner olevat teda füüsiliselt väärkohelnud — mees jäi ilma nii oma teletööst kui poliitikukarjäärist, sattus võlgadesse ja elas üle infarkti.

Sama aasta detsembris tunnistas Harju Maakohus mehe süüdi, seda tegi ka ringkonnakohus ning riigikohus ei võtnud tema kaebust enam menetlusse. Karistuseks määrati Valnerile aasta ja viie kuu pikkune tingimisi vangistus 18-kuulise katseajaga. “Minu arust on tegemist riikliku tellimusega,” sõnas Valner kommentaariks, kirjutas Delfi.

Aivar Pohlak

Jalgpalliproff Aivar Pohlaku lahutusskandaal tema nelja lapse emast Signe Pohlakust tundub siiani kui Mehhiko seebiooper — 2004.aastal tuli Signe lagedale paljastustega, mille kohaselt olevat abikaasa teda peksnud ja alandanud lausa 20 aastat. “Ma ei ole oma elust varem rääkinud põhjusel, et tahan lapsi kaitsta,” põhjendas ta senist vaikimist, vahendas Eesti Päevaleht, mille abiga oli naine varasemalt üritanud oma lugu anonüümselt ära rääkida. “Olen iga asja pärast peksa saanud. Kui ütlesin talle, et armastan teda kõigest hoolimata, vedas ta mind maja esimesele korrusele ja peksis. Ootasin hirmuga, millal ta mind maha lööb,” meenutas Signe. Kuna Pohlakud elasid maal, ei torganud väidetav perevägivald silma.

Pohlak kinnitas Delfis avaldatud artiklis aga, et on hoopis pidanud ennast kaitsma, kui naine talle kallale tuli. “Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui Signe lõi mind noaga kätte selle eest, et ma talle sõbralikult ja hellalt silitades veidi ootamatult lähenesin, ning kui ma teise tuppa sideme järele läksin ja laps mulle järele jooksis, siis tabas mulle järele visatud nuga ukse põrkest last — küll õnnelikult. Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui Signe ründas mind raske keeglikurikaga — see oli kingitus, mis seisis meie magamistoas, ja ühel hetkel peitsid lapsed selle ära, sest kurikas oli liiga sageli ema käes. Ma ei mõtelnud kunagi, et see on perevägivald, kui naine lõi mind lähenemise eest kubemesse ja vigastas peenist nii, et see oli üleni tumelilla,” pihtis Pohlak omapoolset versiooni, nimetades süüdistusi lauslaimuks ja väljapressimiseks. Tänaseks on mõlemad sõjakirve maha matnud ja eluga edasi läinud.

Rasmus Vesiloo

Üks üsna hiljuti Delfi veergudel kajastatud saaga pole tänini veel lõpplahendust näinud — kuigi seltskonnatäht Triin Tulevi endine elukaaslane Rasmus Vesiloo on mitmes kohtuastmes naise jõhkras peksmises süüdi mõistetud, ei näi kohtutee lõppevat, sest Vesiloo kaebas vastutasuks hoopis Tulevi laimu eest kohtusse ja lasi poelettidelt kokku korjata viimse kui ühe eksemplari teosest, mille Tulev nende kooselust avaldas.

Vesiloo süüteo täpse kirjelduse kohaselt tungis ta 2013. aasta 24.augusti hilisõhtul Tulevile kallale ning tekitas kehavigastusi, mis said saatuslikuks paari ühisele alles sündimata lapsele. Riigikohus pidas vajalikuks täiendavalt lisada, et tõendamist leidnud asjaolud näitavad üheselt, et tegemist oli Vesiloo teadliku ja tahteliselt täielikult kontrollitud ründega. Talle määrati üheksakuune tingimisi vangistus kolmeaastase katseajaga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid