1980. aastad oli Eesti muutuste dekaad, mille märksõnadeks uued tuuled, glasnost ja perestroika, Tartu muusikapäevad ja iseseisvustuhin. Uued ansamblid, uued värvid muusikas, uued tegijad. Ja siis 1990. aastate täielik muutus nii ühiskonnas kui muusikamaailmas.

Järjekordne EMKK kohtumisõhtu toob esile kolm Eesti muusikut muutuste tuules. Ühelt poolt ei olnud mingit märki raudse eesriide hõrenemisest. Teiselt poolt pulbitses Eesti muusikamaastik uutest suundadest ning laienes nii geograafiliselt, NSV Liitu vallutades, kui sisuliselt, otsides värve ning nüansse, mida näiteks Tartu muusikapäevadel lavalt publikusse paisata. Kuidas muusik sellises kaleidoskoobis valikuid teeb ja mida mõtleb? Nagu tavaks, lisandub jutule ka muusika tegijate endi esituses. Õhtut juhib Sten Teppan.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. juubeliks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodumaal kui väljaspool kuulsust on toonud.

Kogumiskampaania kohta leiab lisainfot www.kuulsustekoda.ee ning www.facebook.com/kuulsustekoda.

Piiratud arvuga piletid hinnaga 15.-/10.- EUR on müügil Piletilevis ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid