Suburraks nimetati ka iidse Rooma äärelinna, kus elas madalam klass ja mis oli populaarne punaste laternate tänavate poolest. Filmi nimi on seega väga sobilik, sest vaatleb maffia ja poliitika seoseid ajal, mil Itaalia elu tuksles Euroopa võlakriisi turjal. Filmis toimuv leiab aset loetud päevad enne Itaalia peaministri Silvio Berlusconi tagasiastumist 2011. aastal. Tegu on väga karmi ja otsekohese maffiadraamaga, mis vaatajaid ei hellita - räpased poliitikud, salajased kokkulepped, mahasalatud mõrvad ning muidugi ka narkootikumid ja prostitutsioon. Filmis põrkuvad omavahel vanu traditsioone austavad ja neile sülitavad kahe maailma maffiad. Seda kõike saadavad prantsuse elektroonilise muusika ereda tähe M83 parimad palad.

"Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus"

"Suburra: valu, veri ja võimuvõitluse" režissöör Stefano Sollima jaoks pole antud temaatika võõras. Tema käe all valmis ka Itaalia maffia igapäevaelu vaatlev teleseriaal "Gomorrah", mis põhines Roberto Saviano samanimelisel 2006. aasta raamatul. Sellest valmis omakorda ka üks 2008. aasta kiidetuimaid filme. Sollima debüütfilmiks oli "Kõik mendid on m***id" ("A.C.A.B - All Cops Are Bastards"), mis vaatles märulipolitsei igapäevaseid kokkupõrkeid mässavate tööliste, hullunud jalkafännide ja vihaste neonatsidega. Sollima filmid on olnud nii muljetavaldavad, et tema järgmiseks projektiks on Denis Villeneuve eelmise aasta filmi "Sicario" järg "Soldado". Sollimal tuleb astuda väga suurtesse saabastesse, kuid kui "Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus" on mingi näitaja, siis saab ta järjega suurepäraselt hakkama.

Ametlik sünopsis:

Suburra on iidse Rooma linnaosa nimi, kus sündis Julius Caesar ja mis sai tuntuks oma punaste laternate tänavate poolest. Colosseumist põhja poole jäävas linnaosas rahuldasid aastasadu oma kirgi ja sõlmisid räpaseid tehinguid nii töölisklass kui impeeriumit juhtiv eliit. Itaalia hittseriaali "Gomorrah" autori Stefano Sollima filmis "Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus" on Rooma kuritegeliku korruptsiooni kütkeis, mis ähvardab kogu linna ning Itaalia tuleviku enda alla matta.

Oma ihade heaks rahva usaldust ohverdavad poliitikud; väljapressimistest perekondliku äri teinud mustlased; iidse aukoodeksiga maffia, mis kramplikult püüab kõike ja kõiki kontrollida; mitmendat põlvkonda sulid, kes tahavad iga hinna eest haljamale oksale tõusta või inimlikkusele alla vandunud paavst. Sellised on Suburra tegelased, kes võitlevad ei millegi vähema kui omaenda isikliku rikkuse ja paradiisi eest. Kuna selles võitluses reegleid ei ole ja võitjaid saab olla ainult üks, siis…

"Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus" on karmilt õiglane film ahnusest ja süüdimatusest, mis lõhestab riike ja ajab tülli perekondi. Filmile on imeilusa muusika kirjutanud kuulus Prantsuse elektroonik M83, kaasa teevad parimad praegused Itaalia näitlejad eesotsas Pierfrancesco Favinoga ("Inglid ja deemonid").

"Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus" jõuab Eesti kinodesse 16. septembril.