Juunis Eesti World Classi finaali võitnud Meat Market Cocktail Bari baarmen Regeri Zood ootab ees terve nädal võistlemist, mille lõpus selgitatakse välja võitja. “Tegemist on minu elu kõige keerulisema ja huvitavama projektiga. Ootused on tulla sellest võistlusest välja täiesti transformeerununa, ainult kõige paremas mõttes,” rääkis ta ja lisas, et kindlasti pakub võistlus talle hindamatuid kogemusi, õpetab pingetaluvust ja toob uusi tutvusi. “Arvan, et kõige raskem saab olema selles suures detailiderohkuses säilitada kaine mõistus ja vähegi külm närv. Iseennast ei tohi ära kaotada kogu möllus,” selgitas Zoo.

Prike World Class Eesti korraldaja Andrei Kazakovi sõnul on eestlase osalemine sellisel maailmaklassi võistlusel Eesti jaoks suur asi: “Möödas on intensiivne kolmekuuline ettevalmistusperiood, mille käigus on nähtud palju vaeva, et Eestit Miamis hästi esindada.” Tema sõnul ei ole see ainult kokteilide valmistamine, vaid baarmenite võistlus. Seega on suurt rõhku pandud ka enda esitlemisoskuse ja kohtunikega suhtlemise lihvimisele. “Võistlusel jääb silma see, kes lisaks tipptasemel valmistatud kokteilidele oskab ennast žüriile suurepäraselt esitleda. Osalejaid on palju ja oluline on tähelepanu köita,” selgitas Kazakov.

Nädala jooksul peavad osalejad läbima erinevaid vahevõistlusi, mille käigus valitakse esmalt välja 12 parimat ning seejärel TOP 6, kes asub võistlema lõppfinaalis. Võitja selgub 30. septembril.

Võistluse lõppfinaali saab vaadata otseülekandena SIIT.

World Class on rahvusvaheline baarmenite võistlus, kus igal aastal võistleb mitukümmend maailma parimat baarmeni, kes on tulnud võitjaks oma kodumaa kohalikel võistlustel. Eesti esindaja valiti välja 16. juunil toimunud World Class Estonia finaalis, kus osales kohalikul võistlusel 27 baarmeni ja 21 restorani, baari Tallinnast, Tartust ja Pärnust ja Võrust

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid