Raamatu tutvustamine leiab aset 28. septembril kell 16 Tallinnas kohvikus Wabadus. Kadastikuga vestleb raamatust ajakirjanik Vahur Kersna ning ettekandmisele tuleb ka näidendistseen Egon Nuteri ja Ain Mäeotsaga osades.

Ülekande ajakava:

16.30 Näidendistseen "Tõnisson" (Egon Nuter ja Ain Mäeots)
16.45 Vahur Kersna ja Mardi vestlus
17.15 Mart Kadastiku lõpusõnad

Taasiseseisvumisaja ühe mõjukama ajakirjandustegelase, Postimehe kauaaegse juhi Mart Kadastiku raamatus "Nüüd ma siis kirjutan" rullub lahti neli aastakümmet Eesti ajakirjanduse ajalugu, teljeks Eesti suurima ajalehe Postimees ja suurima meediaettevõtte Eesti Meedia ülesehitamine. Siin põrkuvad ning põimuvad isiksused ja ideed, lootused ja pettumised, siirus ja silmakirjalikkus.

""Nüüd ma siis kirjutan" on ajatruu dokument, aga ka tundlik mõtisklus ajakirjanduse olemusest ja ajakirjanikuks olemisest. Kadastik toob avalikkuse ette nii mõndagi igavesest võitlusest meedia sees ja selle ümber, millest me seni pole midagi teadnud või oleme teadnud väga vähe. Ja muidugi nii mõndagi ka inimestest: kolleegidest, konkurentidest, omanikest. "Nüüd ma siis kirjutan" on esimene niivõrd isiklik ja sügav sissevaade nüüdisaja Eesti ajakirjandusse," seisab raamatu tutvustuses.

Endine Edasi ja Postimehe ajakirjanik Tiit Pruuli on Mart Kadastiku elutööd võrrelnud kiriku ehitamisega keset küla. "See, kuidas Mart seda kirikut vaatamata oludele järjest rohkem küla keskele nihutas, oli omaette fenomen," kirjutab Pruuli. "Seda, millist hinda tal meie kõigi kiriku ehitamise eest maksta tuli, teab lõpuni vaid Mart ise."

Mart Kadastik (s. 1955) alustas oma ajakirjanduskarjääri 1977. aastal Edasi ajakirjanikuna, 1983 –1992 töötas ta Edasi/Postimehe peatoimetaja ja 1992 –1998 Postimehe vastutava väljaandjana. 1998–2015 aastatel oli ta AS Eesti Meedia juhatuse esimees ja AS Postimees nõukogu esimees. Viimastel aastatel on Mart Kadastik silma paistnud kirjanikuna, ta on romaanide "Kevad algab sügisel"(2013), "Suvi sulab talvel" (2013), "Paarimäng" (koostöös Katariina Tammertiga, 2014) ja "Eluaegne"(2015) autor.