1. Miks võiks noor just selle valdkonna peale mõelda?

Tallinna Majanduskool: Majanduse erialad on need, mis tagavad kindla sissetulekuga töö ka keerulises majandusolukorras. Aina enam tuuakse erinevates raportites välja, et lisaks IT- ja tehnikainseneridele on tarvis just ettevõtlike ja juhtimispotentsiaaliga inimesi, kes suudaksid organisatsioone edukalt edasi viia.

Euroakadeemia: Erinevatele allikatele tuginedes võib öelda, et ärijuhtimine oli, on ja ilmselt jääb nii mõnekski ajaks konkurentsitult kõige populaarsemaks erialaks kõrghariduse omandamisel. Me elame maailmas, mis toimib äridel. Pisikestel äridel, suurtel äridel, hiiglaslikel äridel. Ja mitte ainult äridel. Terve maailm on ärisid täis. Lisaks ärile on veel hulgaliselt mitteärilisi organisatsioone, mittetulundusühinguid ja muid asutusi. Neil kõigil on vaja ärijuhte – juhte, finantsiste, turundajaid. Need on need kolm kindlat profiili, millel ärijuhtimine seisab.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor: Ettevõtlus on valdkond, kus loovad ja aktiivsed inimesed, kellele meeldib suhelda, saavad kõige enam korda saata. Mitte ainult ei ole siin võimalik end kõige paremini majanduslikult kindlustada (kas ettevõtja, juhi või spetsialistina), vaid edukas ettevõtja muudab kogu ühiskonda paremaks - loob töökohti, leiab lahendusi olulistele probleemidele, tekitab maksutulu, mis toetab haridust, julgeolekut, kultuuri. Kui Sa tahad samal ajal nii ühiskonnale palju anda kui ka ise hästi elada, siis võiksid kindlasti mõelda ettevõtluse peale.

2. Millised on tuleviku vaated tööturul?

Tallinna Majanduskool: Oleme kutsekool. Ometi saavad aga selle kooli lõpetajatest tippspetsialistid, ettevõtjad ning edukad äriinimesed, kes ka muuseas saavad keskmisest kõrgemat palka ja on tööturule oodatud.

Euroakadeemia: On arusaadav, et äsja ärijuhi diplomi taskusse pannud noor ei lenda kohe tippu, kuid tal on võimalus alustada tööd organisatsioonis juhtimisliinis ja tõusta tippjuhiks sammhaaval. Või kui rohkem on annet müügivaldkonnas, siis alustada müügiagendina, kust avaneb karjääriredel marketingidirektorini välja. Või tavaraamatupidajast finantsjuhiks.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor: Õppides ettevõtlusega seotud erialadel, omandad oskused, mida on vaja ainuüksi Eestis kümnetes tuhandetes organisatsioonides. Oskused nagu ideede leidmine, planeerimine, eelarvestamine, turu-uuringud, reklaamisõnumite loomine, meeskondade kokkupanek ja juhtimine - neid vajavad nii ettevõtted kui riigiasutused. Põhjusega on (äri)juhtide palgad kõige kõrgemad - nende oskustega inimesed loovadki kõige enam väärtust.

3. Miks võiks noor just teie kooli õppima tulla?

Tallinna Majanduskool: Majanduskooli erialad on kokku pandud koostöös ettevõtjatega arvestades tööturu reaalseid vajadusi – seega ei õpita selles koolis midagi ülearust ega jäeta välja olulisi aspekte. Kuna koolis on õpetajateks oma erialal igapäevaselt töötavad tippspetsialistid, siis on õppetegevus praktiline ja teadmine tuleb n.-ö „otse põllult“. See annab lõpetajatele võimaluse kohe tööle asuda või minna ennast täiendama ka ülikooli, kus saab hõlpsalt juba õpitud ained üle kanda.

Euroakadeemia: Euroakadeemia rakenduskõrghariduse ja magistriõppe ärijuhtimise õppekavad annavad tugeva teadmiste ja kogemustepagasi kõigil kolmel profiilil ilma kitsa spetsialiseerumiseta. Spetsialiseeruda juhtimise, finantsi või müügi valdkonda saab igaüks ise juba töökohas. Euroakadeemia ärijuhtimise õppekavade spetsialiseerumisvaldkondadeks on hoopis kultuuri- ja turismijuhtimine. Õppida on võimalik töö kõrvalt, sest õppetöö eesti ja vene keeles toimub reeglina õhtusel ajal. Lisaks on avatud ka ingliskeelne õpe. Lisaks on Euroakadeemia suund selgelt rahvusvaheline, täna õpib Euroakadeemias üliõpilasi juba 14-st riigist.

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor: Meie missiooniks on pakkuda Eesti kõige praktilisemat ja elulähedasemat ettevõtlusharidust. Kooli paljusid erialasid ühendavateks märksõnadeks on ettevõtlus ja loovus. Rohkem kui üheski teises Eesti kõrgkoolis on õppejõududeks praktikud, kes jagavad reaalseid kogemusi. Teiste seas saab ettevõtluskõrgkoolis õppida erialadel nagu start-up ettevõtlus ja arvutimängude disain.

Kui tahad valdkonnast rohkem teada saada, tule 1.-2. detsembril Tallinnas toimuvale Teeviida messile! Rohkem infot leiad www.teeviit.ee või Facebooki lehelt.

Noorte infomessi Teeviit 2016 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Jaga
Kommentaarid