1980ndatel, kui Eestis on kilekott väärisese ja väljamaa teksad tuhandete noorte suurim unistus, elatakse Läänes sama šeffi elu nagu “Knight Rideris”, “Santa Barbaras” või “Miami Vice’is”.
Ralf (Märt Pius), Mario (Karl-Andreas Kalmet) ja Kapp (Veiko Porkanen) teavad seda vägagi hästi. Kui võimud tulusal äril kraanid kinni keeravad ja olukord ohtlikuks muutub, põgenevad nad Rootsi, et astuda Michael Knighti krudisevasse nahktagisse.

Raudsest eesriidest läbimurdmise eest kangelaste vastuvõttu nautiva kolmiku jaoks on esiti meri põlvini, kuid kui umbses põgenikekeskuses reaalsus nuiaga vastu pead lööb, on aeg midagi ette võtta.
Kolme peategelase kõrval astuvad üles veel Hendrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen, Volkswageni matkabuss ja paljud teised.


Film põhineb Martin Alguse originaalstsenaariumil, kes aitas kirjutada Eesti publikurekordi löönud “Klassikokkutuleku”. Lavastajaks on Jaak Kilmi, keda kinokülastaja teab kui “Disko ja tuumasõda” ja “Sigade revolutsioon” režissööri. Filmi operaator on Aigars Sērmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.
Filmi produtseerib Taska Film (“Klassikokkutulek”, “1944”) ja levitab ACME Film.
Inspireerituna omast ajastust on käesoleva filmi sisu, sündmused ja tegelased väljamõeldis. Kokkulangevused filmi ja reaalsete isikute, nimede või sündmustega on juhuslikud.
Filmi kaastootjateks on MRP Matila Röhr Productions (Soome) ja Film Angels Productions (Läti). Eestis on filmi valmimisele kaasa aidanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Original Sokos Hotel Viru, Tallink, Cramo jt.
“Sangarid” linastub 17. veebruaril kinodes üle Eesti.

PS! Käiata. Suusasaapaid tuleb käiata, et neist tänavakõlblikud tossud saada.

Jälgi Sangareid Facebookis
Viska pilk peale Instagramis
Uuri kodulehte