2. jaanuaril abiellus president
oma Läti küberkaitsespetsialistist kallima
, kellega kihluti novembrikuus ja kellega teda on alates selle suve algusest sagedasti üritusi koos väisamas on nähtud. Publik hoidis kõigel pulmi puudutaval hoolikalt silma peal ja jagas melu ja kõiki põnevaid infokilde ka oma lugejatega.

Halliste rahva plaan sai teoks — Ilveste pulmarong peeti kinni ja rahva hõigete saatel suudles president
oma imekaunist mõrsjat! Rõõmsad kodanikud õnnitlesid vastset pruutpaari ja kaasas nad traditsioonilistesse pulmamängudesse.

President
ja
laulatati täna Halliste Püha Anna kirikus, mis on Ilvese perekonna kodukirikuks olnud juba 18. sajandist, ning jõustus ka nende juriidiliselt sõlmitud abielu. Ieva Kupce võttis endale perekonnanimeks Ilves.

"President
ja
laulatati Halliste Püha Anna kirikus, mis on Ilvese perekonna kodukirikuks olnud juba 18. sajandist," kirjutas president Toomas Hendrik Ilves ja jagas sotsiaalmeedias ametlikke fotosid enda laulatuselt. Kaunite kaadrite autoriks on
. Vaata, mis toimus kirikus sees, mille tunnistajateks said vaid kutsutud pulmakülalised!

Tänast päeva saab nimetada Ieva Ilvese digitaalseks ärkamiseks — värske esileedi viis oma sotsiaalmeedia kontodel läbi uuenduskuuri ning Facebooki loodi tema ametlik lehekülg. Lisaks on naine lõpuks kirjas ka Eesti Vabariigi presidendi ametlikul koduleheküljel, kust saab Ieva kohta lugeda kõige värskemaid uudiseid ja uurida tema elulugu.

President
pulmapäeval olid teda toetamas kõik tema kolm last. Lisaks Kadri Keiule ja Luukas Kristjanile, nähti pulmakülaliste seas ka Ilvese vanimat tütart Juulia Kristiinet, keda muidu avalikkuse silm harva tabab. Paljude jaoks ei jäänud märkamata ka neiu kummaline rõivavalik, mis tundus ühe riigipea pulma jaoks natukene kohatu. Vaata pilte!

Juba pikemat aega on spekuleeritud, et Ieva suhe
sai alguse mitte möödunud suvel, vaid tunduvalt varem ning salajas hoitud Ieva tütar Isabella Kupce kuulub hoopis Toomasele. Õli valab tulle ka presidendi endine nõunik
, kes vihjab sotsiaalmeedia vahendusel, et presidendi ja Ieva suhe sai alguse aastaid tagasi.

Kanal2 saade “
” nuhkis oma sellenädalases saates välja üsna mitu põnevat fakti meie uue esileedi isiku, mineviku ja oleviku kohta, tuues ühtlasi avalikkuse ette asjaolu, et
tütre Isabella Kupce lapse ristiisaks on
.

2. jaanuaril president Toomas Hendrik Ilvesega laulatatud Ieva Ilves tunnistab ETV vestlussaatele ”Kahekõne” antud intervjuus, et roll esimese leedina on tema jaoks kaasa toonud harjumatu tähelepanu, kuid ta õpib avalikkuse ees olema.

"Olen andnud nõusoleku liituda Maailmapanga presidendi nõunike rühmaga," ütles president Toomas Hendrik Ilves tänasel Maailmapanga aruande "Digitaalsed dividendid" tutvustusel.

andis täna, Eesti 98. sünnipäeva eel, Eestile osutatud teenete tunnustuseks Tallinnas Vene Teatris toimunud tseremoonial üle riiklikud teenetemärgid, mille pälvis 99 inimest.

Täna õhtul koguneb tuhatkond Eesti olulist inimest Estonia teatrisse, kus ootab ees president Ilvese järjekorras kümnes pidulik vabariigi aastapäeva vastuvõtt. Tänavune jääb Ilvesele viimaseks, ent teistpidi jällegi justkui esimeseks — tema kõrval seisab tänavu uus esileedi Ieva Ilves. Vaata esimesi pilte ja videot meie presidendipaari saabumisest pidulikule vastuvõtule!
Loe edasi ...

aasta tagasi ja täna ehk vahetult enne lahutust ja äsja abiellunud president on nagu öö ja päev. Tänavuse pildi kvaliteet mängib ilmselt siin veidi rolli, kuid president näeb välja oluliselt värskem ja noorem. Näiteks on Ilvese soeng viimistletum ja tema uus prillipaar raamib mehe nägu ilusamini. Armunud president on ilus president!

Eilse presidendiballi avavalsi ajal jäid Toomas Hendrik ja
ülikirglikult ja ennastunustavalt suudlema — seda kuniks armunuid segas kuulsuste kiropraktik Allan Oolo. Vaata videot ja arva ära, mida doktor Oolo suudlevale presidendipaarile öelda võis?

President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves alustasid täna kolmepäevast ametlikku visiiti Horvaatiasse, kus lisaks riigipea kohtumistele toimub mitmeid Eesti ja Horvaatia võtmeministrite kahepoolseid kõnelusi.

President Toomas Hendrik Ilvese muusikaarmastus on kõigile ammu teada. Seega pole imestada, et ta osales reedel aktiivselt ka festivalil
.

President Toomas Hendrik Ilvese ülesastumise vastu
DJ
-na Helsingis on olnud nii suur publikuhuvi, et üritus on üle viidud suuremasse klubisse.

Küll on Eestis ikka tore elada — kui tekib mure, saad selle kohe sotsiaalmeediasse ära kurta, @IlvesToomas tähekombinatsiooni kasutades
külge “täägida” ja juba tõttabki appi president isiklikult. Nii juhtus vähemasti kirjanik Kaur Kenderiga, kellel tekkis ID-kaardi turvalisuse kohta küsimusi.

Neljapäeva õhtul esitles president Toomas Hendrik Ilves Helsingis oma kogumikplaati,
mille ta heategevuseks kokku pani. Kui detsembrikuus Eestis esitletud plaat jäi toona
särava kihlasõrmuse varju, siis Soomes rahva ette astunud president tantsupoognaid ise ei tõmmanud ning üritas pigem rahval end vabalt tunda aidata. Miks soomlased ega eestlased tantsida ei armasta? Kas presidendi muusikamaitse on rahva jaoks liiga keeruline? Vaata, mida rääkis president Ilves Publikule!

President
kirjutas täna oma Facebooki lehel ekstreemspordivõistluse Simple Sessioni kohta armsa postituse.

Sel nädalal koos president Toomas Hendrik Ilvesega Ida-Virumaad väisanud esileedi on jutuveskid käima pannud! Alati hapra figuuriga silma paistnud
paistab värsketel piltidel varasemast kogukam, mille tõttu mõlgub nii mõnelgi mõttes küsimus — kas Ilveste klann saab lisa? Vabariigi Presidendi Kantselei vastus Publiku küsimusele ei kinnitanud ega lükanud kuulujutte ümber.

Eile hommikul kella üheksa paiku sõitsid Soome riigipea Sauli Niinistö ja Toomas Hendrik Ilves Viljandi, kus neid ootasid Viljandi gümnaasiumi koolinoored.
Loe edasi ...

Eesti president
kinnitas täna ametlikult juba mitmeid nädalaid levinud kuuldusi, otsekui oleks tema abikaasa
lapseootel.

Eelmisel nädalal avatud Hiltoni hotelli kutsuti nii palju külalisi, et alguse sai kolmepäevane peomaraton, mille käigus tehtud pildid ja tähelepanuväärsed momendid alles käesoleval nädalal pinnale ujuvad. Publikule valmistas erilist rõõmu üks tore klõps, mis võimalik tõesti vaid Eestimaal — kahe etteaste vahepeal pidas vabariigi president Toomas Hendrik vajalikuks Eestile rahvusvahelist au ja kuulsust toonud lauljatar Kerli Kõivu soojalt emmata. Kas pole mitte haruldane poolehoid?

President Toomas Hendrik Ilvese usaldusväärsus langes tema ametiaja viimases küsitluses madalamale kui see kunagi ühegi Eesti presidendi puhul on langenud.

President
juhtis võidupüha kõnes tähelepanu sellele, et Eesti ja kogu
, ei luba endale enam rahulikku arvamist, et midagi halba ei saa juhtuda. Samuti andis riigipea oma ametiaja ühes viimases suures kõnes mitmeid näpunäiteid tulevasele Eesti presidendile, kelle nimi võib selguda juba suve lõpuks.

Laupäeval, 2.juulil, toimus
suveaias imeline festival
, kus lisaks kodumaistele artistidele esinesid äärmiselt põnevad ansamblid Inglismaalt, Venemaalt, Rootsist, Soomest ja koguni Iisraelist. See meelitaski kohale meie melomaanist presidendi, kes oma kauni lapseootel kaasaga elas festivalimelusse nii sisse, et Publiku terav kaamerasilm teda suisa mitmes tegevuses multitaskimas jäädvustada sai — küll kaisutas Ilves oma naist, küll näppis telefoni, jagas autogramme, tegi rahvaga pilte ja tervitas festivalikülalisi.

osaühing
teenis mullu kopsaka summa metsamüügist, ent lisakulude tõttu lõpetas aasta kahjumis. Ilves võlgnes riigile ja tarnijatele ligi 81 000 eurot.

Millised on Toomas Hendrik Ilvese naise eluviisid, sellised on ka presidendile ette antud road — seda on täheldanud Delfi terav kaamerasilm aastate vältel, jälgides elevuse ja kaasaelamisega tema ponnistusi tervislikuma eluviisi suunas. Paraku ei saa mööda vaadata asjaolust, et ühes Evelin Ilvesega on lahkunud ka presidendi sale välimus ning asendunud üha paisuva kõhukese ja lõualotiga, millest Ilvesel suure töö ja vaevaga juba peaaegu lahti õnnestus saada.

Twitteris on "lendu" läinud foto president
koos tütre Kadri Keiu, räppar Tommy Cashi ning ameerika ärimehe ja blogija Ben Horowitziga. "Ainult eestlased oskavad seda siin hinnata," seisab ohtralt meeldimisi ja jagamisi saanud foto juures saateks.

Traditsiooniliselt korraldab president Toomas Hendrik Ilves Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise aastapäeva vastuvõtu, seekord oma viimase. Vaata, kes seekord kutsutud olid!

Eesti iseseisvumise taastamise 25. aastapäeval pidas president
roosiaias kõne, mille toome ära muutmata kujul.

President
kirjeldas oma kõnes roosiaias, milline võiks olla tema mantlipärija. Kelle kandidatuuri toetasid aga peo külalised, seda uuris “Suviste seitsmeste” reporter Anna-Maria Makko. Vaata lähemalt videost!

Läti naisteajakirja Santa septembrikuu numbri kaanel ilutseb Eesti esileedi
, kes räägib lähemalt oma suhetest siinse rahvaga.

Mullu detsembris ilmunud president
kogumikplaadi "Teenage Wasteland – Lemmikud aastatest 1963–1978 / Favourites 1963–1978" müügist kogunes heategevusfondile Minu Unistuste Päev 4500-eurone annetus, mille president Ilves ja
Baltikumi juht Petri Mannonen andsid täna üle fondi esindajatele.

President
postitas Facebooki armsa pildi, millel sõnum väikeselt fännilt.

Hiljuti allkirjastas ametist lahkuv president
ilmselt enda viimase süüdimõistetute armuandmispalvete läbivaatamise otsuse. Kokku on president Ilves kahe ametiaja jooksul ehk kümne aasta vältel läbi vaadanud 907 armuandmispalvet ja armu andnud vaid 16 korral. Teeme ülevaate inimestest, kes on riigipealt viimase 10 aasta jooksul armu saanud.

President Toomas Hendrik Ilves kinkis täna kell 18 Kadriorgu saabunud uuele riigipeale Kersti Kaljulaidile sooja ja südamliku embuse.
Loe edasi ...
Ametist lahkuv president Toomas Hendrik Ilves korraldas täna õhtul
viimast korda ministritele õhtusöögi.

Kohtume viimaseid päevi Vabariigi Presidendina ametis oleva Toomas Hendrik Ilvesega päev pärast seda, kui riigikogu on Kersti Kaljulaidi järgmiseks presidendiks hääletanud.

Tavalistel inimestel kümme aastat samal töökohal püsida on tänapäeval üsna ebatavaline – ühe mullu tehtud uuringu hinnangul peab vanem põlvkond ühel ametikohal vastu keskmiselt veidi alla kuue aasta ning noored vahetavad töökohti vähem kui kahe aastaga. Niisiis, presidendile võib igal juhul au anda: kaks ametiaega vastu pidada ametis ja end motiveerituna hoida ei ole kindlasti sugugi lihtne.

Sa võid olla nagu Jeesus Kristus, aga kui seitse aastat on möödas, siis inimesed tüdinevad sinust. See on inimlik reaktsioon, tõdeb president.

Delfil avanes võimalus jagada ametist lahkuva presidendi Toomas Hendrik Ilvesega hetki tema kolimisest.

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves

riigipea ameti üleandmise eelõhtul Eesti Televisioonis

9. oktoobril 2016

Täna pärastlõunal andis
presidendiameti pidulikult üle Kersti Kaljulaidile ning jättis sotsiaalmeedia vahendusel ka rahvaga hüvasti. Maailmameedias Twitteri-presidendiks kuulutatud Ilves säutsub nüüdsest edasi tsiviilisikuna ja jagas sel puhul USA rockbändi Couting Crows tähendusrikast lugu nimega "Angels Of Silence", saateks soojad tänusõnad. "Keerake heli põhja", soovitab Ilves! Head kuulamist!

Täna sai Eesti Vabariik endale uue riigipea president Kersti Kaljulaidi. Presidendivande andmise ning oma esimese riigipeana peetud kõne järel suundusid ametist lahkuv president Toomas Hendrik Ilves koos kaasa Ieva Ilvesega värske riigipea ning tema abikaasa, esihärra Georgi-Rene Maksimovskiga kaamerate ette, et jäädvustada ajalooline ühisfoto.

Täna jõudis lõpule president Toomas Hendrik Ilvese kümme aastat kestnud ametiaeg. Lisaks suurele armastusele muusika vastu, jäävad rahvale kahtlemata meelde ka mehe kaubamärgiks kujunenud kikilipsud. Selle kombe päris Ilves oma kadunud isalt ning viimase kümne aasta jooksul oleme me presidendi kaelas näinud neid pea igas toonis.

Eesti muusikud tänavad äsja ametist lahkunud presidenti Toomas Hendrik Ilvest kohaliku muusikaelu ning vaba eneseväljenduse edendamise eest. Oma tänud ja parimad soovid edastavad
,
,
,
,
,
,
,
, Misha Panfilov,
,
, Ain Agan,
, kirjanik ja laulusõnade autor
ning presidendi noorpõlve lemmiklugude kogumikplaadi "Teenage Wasteland" väljaandja,
Baltic esindaja
.

Endine president Toomas Hendrik Ilves teatas, et keegi peale tema ei pea jagama selgitusi EAS-i toetuse kohta OÜ Ermamaale. "Praegune jutt on paar nädalat, ilmselt aga juba aastaid hiljaks jäänud," teatas Ilves.
Loe edasi ...
Ilvesele anti transatlantilisse koostöösse ja julgeolekutemaatikasse panustamise eest kõrge tiitel.

President
andis teada poja sünnist.

Stanfordi ülikooli külalisteaduriks suunduv Ilves võtab Californiasse kaasa osa oma perest.

President Toomas Hendrik Ilves paraneb operatsioonist.
Loe edasi ...