Tänavu juba üheksandat korda toimuv TMW on kujunenud üheks Lääne-, Ida- ja Kesk-Euroopa muusika- ja loovkogukondade olulisimaks kohtumispaigaks ning lähiregiooni kultuurihuvilisi kokku meelitavaks linnafestivaliks. Üha rohkem välisesinejaid ligi tõmbavale festivalile laekus rekordarv esinemissoove 1470 artistilt üle kogu maailma. Kavasse kinnitati tänase seisuga 237 esinejat 33 riigist, neist 114 Eestist. Soome juubeliaastale kohaselt tuleb 23 esinejat festivalile põhjanaabrite poolt. 19 artisti saabub Venemaalt, 7 nii Ühendkuningriigist kui Poolast, 6 Taanist ning 5 nii Kanadast, Saksamaalt kui Rootsist. Eksootilisematest ja kaugematest riikidest on kavas esindatud Cabo Verde (Roheneemesaare) ja Jaapani muusikud.

Terve nädala vältava TMW festivali kolmepäevane muusikaprogramm kestab neljapäevast, 30. märtsist laupäeva, 1. aprillini, hõlmates kõikvõimalikke muusikastiile folgist elektroonikani ja klassikast metalini. Veebruari jooksul avaldatakse TMW muusikafestivali ülejäänud esinejad, lavad ning eriüritused, samuti tasuta linnalava kontsertide kava ning tänavu esmakordselt TMW raames toimuv spetsiaalne laste- ja noorteprogramm. Festival teeb kõik endast oleneva, et tagada festivalipaikades ligipääs ka erivajadustega inimestele.

“Järgnevad aastad on Eestile äärmiselt olulised – juulikuust algab Euroopa Liidu eesistumine ja järgmisel aastal tähistame Eesti 100. juubelit. Oluliste verstapostide eel on käesolev aasta kuulutatud ilusa sümbolina noorte ja laste aastaks. Kõik need teemad leiavad väljenduse ka meie festivali kavas. Lisaks mitmekesisele ja kõikidele stiilidele avatud muusikaprogrammile mõtleme ka laiemalt võrdsetele võimalustele, kestlikule arengule ja loovuse ning innovatsiooni mõjule ühiskonnas. Soovime, et Tallinn Music Week pakuks võimalust tunda rõõmu avatusest ja mõtestatud koosolemisest,” kommenteerib festivali peakorraldaja Helen Sildna.

Rahvusvahelise kaliibriga artistidest ilmestavad programmi teiste seas ühe möödunud aasta maailma parima albumi „The Midnight Sun“ autorist šoti mult-instrumentalist C Duncan, industriaalmuusika teerajaja-grupi Einstürzende Neubauteni asutajaliikme Alexander Hacke ja kunstniku ning filmilooja Danielle de Picciotto tandem, klaveritehnika-eksperimentaator Hauschka Saksamaalt, BBC Music poolt üheks tänavuseks tähelepanuväärsemaks uustulnukaks nimetatud elektroonikaprodutsent Draper ja montypythonlikult pöörane punk-džässi bänd WorldService Project Ühendkuningriigist, samuti Rootsi elektropopi täht ja Peter Gabrieli protežee Jennie Abrahamson, Norra laulja-lugudekirjutaja ja inimõiguste aktivist Moddi ning Ukraina etnoelektroonika grupp Onuka.

Ilmakuulsatest põhjanaabritest saabuvad festivalile tunnustatud house’i ja avangard-techno produtsent Jori Hulkkonen, kosmoseroki bändi K-X-P šamanistlik liider Timo Kaukolampi, meta-roki üksus PH, endise nimega Mr. Peter Hayden, samuti rahvusvaheliste muusikaväljaannete ja festivalide soosikust räppar View ja Helsingist Tokioni tuuritanud elektro-metal bänd Khroma. Venemaa ligi 20-pealine artistide lähetus koosneb idanaabrite „noortest ja vihastest“ muusikauuendajatest, nende seas vene avangardi nõukogude uue lainega ristav grupp Glintshake ja sealse juhtiva muusikaväljaande Afisha poolt "uueks aasta artistiks" tituleeritud neo-R'n'B poeet BCH.

Eesti artiste on tänaseks kavasse kinnitatud 113, rahvusvaheliselt tunnustatud nimedest kohaliku publiku lemmikute ja tulevikutegijateni. Kirevas kavas on esindatud nii elektroonilise tantsumuusika maailmaklassi tegijad Syn Cole ja Mord Fustang, elektropopi artist NOËP, folgiuuendaja Maarja Nuut koos eksperimentaalmuusiku Hendrik Kaljujärvega, Eesti Muusikaauhindadel aasta naisartisti ja parima džässalbumi auhinnad noppinud Kadri Voorand, multiinstrumentalist Erki Pärnoja oma eeterliku “Efterglow” albumi kavaga, Eesti džässi klassiku Tõnu Naissoo Hammond Trio, teatraalne helilooja Ardo Ran Varres, laulja-lugudekirjutaja Siiri Sisask ja tütarlastekoor Ellerhein. Kohaliku muusikavälja uuendajaist astuvad festivalil teiste seas üles möödunud aasta kõrgeima kriitika-skooriga kodumaise albumi „Rogue Wave“ üllitanud post-pop produtsent Mart Avi, vaporwave artist Florian Wahl, artpunk-poeet Indrek Spungin, nn Fantaasia-Eesti roki bänd Põhja-Konn, Eesti Muusikaauhindadel parima alternatiivalbumi autori tiitli võitnud Mick Pedaja ning krõbisevate kassettide ja paksude rütmide manipulaator Luurel Varas.

Muusikafestivali avab Kultuurikatlas maailma dirigentide tippklassi kuuluv Kristjan Järvi, kes kostitab sedakorda oma sünnimaa publikut lausa kahel korral – Steve Reichi muusikast ja omaloomingust põimitud kontserdiga "Radio Head Rewritten", kus löövad kaasa Londoni beatboxi meister BellaTrix, nüüdismuusika helilooja ja räppar Di. J. NoizePunk, keelpillikvartett Prezioso, Kristjan Randalu jt Eesti muusikud, samuti elektroonilise kontsertkavaga „Rip Up the Stage“. Põneva koostööprojektina teeb TMWil oma lavadebüüdi Taani bändide Get Your Gun ja Narcosatanicos liikmete ning Eesti muusikute Lauri Kadalipu ja Sänni Noormetsa impro-üksus Fallen Flags. Erikontserdi Vene Kultuurikeskuses koos Ukraina etno-elektroonika grupiga Onuka teeb meie power-folk trio Trad.Attack!.

Riigi- ja stiilipiire ületavaist koostöödest on tänavusel TMWil laiahaardelisim meie Üle Heli festivali, briti sõltumatu plaadimärgi Nonclassical ja BBC 3 DJ Nick Luscombe’i ning filmirežissööri Neil Cantwelli projekti Japan Sound Postcard nüüdis- ja tulevikumuusikat ühendav kontsertkava Mustpeade majas. Festivali kavast leiab tänavu ka Kanada eriprogrammi ning Soome riigi 100. juubelit ja ühtlasi ka põhjanaabrite muusikaagentuuri Fullsteam 15. sünnipäeva pühitseva kava.

Festivali programmist leiab tänavu ka nii mõnegi uue korraldaja ning toimumispaiga. Pidudesarjade AUX, Mürk ja Isola ühisel jõul läbitakse Balti jaama paviljonis kolmepäevane katkematu tantsumaraton Balti Jaama Tunnel. Klassikaraadio kureerib Mustpeade majas nüüdismuusika õhtut. Kuku kunstiklubis veab elu- ja etenduskunstnik Indrek Spungin kolmepäevast kunstpopist ja eksperimentaalmuusikast koosnevat programmi alapealkirjadega Paranoia, Hysteria ja Gardenia. Uute kontserdipaikadena lisanduvad kavasse Venus Club, kus oma popi ja roki valikut esitleb Full House Agency, samuti Vene Kultuurikeskus, Vene Teater, Hopneri Maja ja Renard Coffee Shop.
.
Oma lavasid esitlevad TMW raames taas ka festivali staažikad kaaskorraldajad Rada7, Raadio 2, Jazzkaar ja Eesti Jazzliit, Viljandi Pärimusmuusika Festival, Fenno-Ugria ja Seto Folk, Manka Boutique Pop Festival, World Clinic, Weekend Festival Baltic, Intsikurmu Festival, Estonian Funk Embassy, lõunanaabrite Positivus Festival koos I Love You Records plaadileibliga ja Soome suurim metalfestival Tuska ning Urban Culture Entertainment. Traditsiooniliselt massiivse ja meeleoluka artistide riviga paistavad ka tänavu silma festivali hiphopi ja d’n’b lavad ning taas on festivali avaõhtul kavas suurejoonelised kontserdid Kultuurikatlas.

Vaata kõiki muusikaprogrammi kinnitatud artiste SIIT!

TMW 2017 kontsertide üksikpiletid hinnaga 8-25 eurot on alates tänasest. 2. veebruarist müügil Piletilevis. Festivalipassid hinnaga 60 eurot on müügil TMW veebipoes . Delegaadipass on kuni 19. märtsini müügil hinnaga 250 eurot (alates 20. märtsist 295 eurot) . Saadaval on ka piiratud koguses toetajapasse hinnaga 150 eurot.