Konkurss „Noor helilooja“ sai alguse Eesti Heliloojate Liidu ning Loomelabori koostööst aastal 2014, mil helilooja ja pedagoog Kristo Matson kureeris Viljandis toimunud suvekooli Loomelabor. Noortele suunatud heliloomingu töötoast tekkis vajadus anda andekatele noortele võimalus tutvustada laiemale publikule oma loomingut ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja tippheliloojatelt. Olgugi et loomine on isiklik protsess, vajab iga muusikuteed alustav noor võimalust omavaheliseks mõõduvõtmiseks ning kohta eneseteostuseks. Konkursiformaat on parim viis end tutvustada, proovile panna, kogemusi ammutada ja õppida. Osavõtt annab tõuke edasiseks loominguliseks tegevuseks ja motivatsiooniks.

Konkursile “Noor helilooja” laekus 2015. aastal 51 teost 36 noorelt, 2016. aastal 47 teost 41 noorel. Senised laureaadid Kristel Kolkanen ja Karl Tipp on saavutanud konkursijärgselt märkimisväärseid tulemusi, saades vaatamata vanusele (18 a) teoste tellimusi ka professionaalsetelt kollektiividelt (Kolkanen – Una Corda; Tipp – Estonian Cello Ensemble). 2016. aasta konkursi võitja, noore helilooja Karl Tippi uudisteos 10` tuleb ettekandele 2017.a. Eesti Muusika Päevade põhiprogrammis Estonian Cello Ensemble esituses.

Miks noortel heliloojatel osaleda?

  • Võimalus oma oskusi näidata, arendada ja proovile panna!
  • Saada väärtuslikku tagasisidet Eesti tippheliloojatelt ja muusikutelt.
  • Võidu korral võimalus oma loomingut tutvustada Eesti Muusika Päevad 2018. aasta põhiprogrammis ja teha koostööd Eestis tegutsevate parimate muusikakollektiividega.
  • Eriauhinnad Eesti Muusika Päevade korraldajatelt ja partneritelt konkursi võitjatele (1.-3. koht).

Konkursi tingimused:

  • Teose pikkus 2 kuni 5 minutit.
  • Kirjutatud klaverile, 2-4 pillile või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile. Kasutada võib elektroonikat koos pilli või vokaaliga.
  • Noot või salvestus tuleb saata kinnises ümbrikus hiljemalt 15. märtsiks Eesti Heliloojate Liidu aadressile A. Lauteri 7c, Tallinn 10145, kirja pealkirjaks „Noor helilooja 2017“.
  • Noot või salvestus peab olema anonüümne ning tähistatud vaid osavõtja märksõnaga; noodi või salvestuse juurde tuleb lisada kinnises ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool, juhendaja) ning tähistada see sama märksõnaga mis teoski.

Konkurss toimub kahes voorus ja teoseid hindab 3-liikmeline heliloojatest koosnev žürii.
I vooru tulemused tehakse teatavaks 27. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu kodulehel (www.helilooja.ee) ja Facebooki lehel.
II voor ehk finaal toimub esmaspäeval 10. aprillil kell 17.00 G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli saalis (Vabaduse väljak 4). NB! Osavõtjad on kohustatud ise leidma esitajad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid