4. juulil 1947. aastal sündinud teatrimees astus lavakunstikateedrisse 1966. aastal ning lõpetas seal 1970. aastal IV lennu. Mehe lennukaaslasteks said kogu Eestis hinnatud näitlejad Ene Järvis, Marje Loorits, Malle Pärn, Tõnu Tepandi, Väino Uibo, Helene Vannari ja paljud teised.

1969. aastal alustas noor Lembit Ulfsak oma pikka karjääri Noorsooteatris, kuhu jäi 1978. aastani. Seejärel suundus Draamateatrisse, kuhu jäi esimesel korral 1985. aastani. Samal aastal töötas mees Tallinnfilmis näitleja ja lavastajana, misjärel 1994. aastal naasis Draamateatrisse.

Ulfsak on inimeste mällu sööbinud oma paljude filmirollidega. Mehe nimele saab kirjutada silmapaistvad rollid filmidest "Ukuaru", "Legend Ulenspiegelist", "31. osakonna hukk", "Kapten Granti otsinguil", "Doktor Stockmann", "Ma pole turist, ma elan siin", "Tulivesi", "Head käed", "Röövlirahnu Martin", "Mina olin siin", "Punane elavhõbe", "Rotilõks", "Üksik saar", "Mandariinid".

Filmidele ja teatrietendustele lisaks on Lembit Ulfsak mänginud arvukates telelavastustes nagu näiteks "Mõmmi ja aabits", "Tema majesteet komödiant", "Vigased pruudid", "Salmonid", "V.E.R.I", "Õnne 13". Ka muusika oli Ulfsakile südamelähedane ning üheskoos kolleegide Juhan Viidingu ning Tõnis Rätsepaga lauldi ansamblis Amor Trio.

2015. aastal sai Ulfsaki meisterlikku näitetööd tundma ka lai maailm, mil jaanuarikuus ilmnes, et mängufilm "Mandariinid" nomineeriti Oscarile. Lembit Ulfsaki kanda oli Ivo Felti produtseeritud linateoses üks pearolle. "Mandariinide" rezissöör oli Zaza Urušadze.

Käesoleval aastal pälvis Ulfsak riikliku kultuuri elutööpreemia kui kõige väljapaistvam ja riigipiire ületavam Eesti näitleja.

Lembit Ulfsaki on pärjatud mitmel korral ja näitlejapreemiaga. 2006. aastal sai ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi, 2017. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgi. 2012. aastal aga nimetati Ulfsak Eesti Filmi sajandi meestäheks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid