Avaürituseks oli kollide koledusvõistlus, mis kasvas eepiliseks madinaks koledate ja ilusate kollide vahel, kui viimased ootamatult üritusele saabusid ja ühiskonnas käibiva suhtumise vastu – koletised ei või olla ilusad – protestisid. Vaatemängu autoriteks olid tuntud koreograafid Rene Köster ja Madleen Teetsov-Faulkner.

Avamine jätkus kultuurimaja suures saalis, mille ekraanile jõuab esimest korda Euroopas musta huumoriga vürtsitatud stiilipuhas põnevusfilm "Väikesed kuritööd”. Filmi, mille peaosas on "Troonide mängu” staar Nicolaj Coster-Waldau, esitleb Haapsalus ameeriklasest režissöör Evan Katz.

Pühapäevani kestva festivali programmist leiab kolme päeva jooksul kõige paremaid, värskemaid ja pöörasemaid õudus- ja fantaasiafilme, kultusklassikuid ja taasavastusi filmikunsti varakambrist. Esilinastus kaks uut Eesti filmi: Mart Sanderi õudusfilm "Juhuslik nimetaja” ja dokumentaalfilm „Tartu Video kroonikad”, mis annab ülevaate 1980ndatel alguse saanud põrandaalusest videokassetibuumist.

Kokku on festivali kavas 29 pikka filmi – rohkem kui kunagi varem. Lisaks võistlevad Haapsalus Euroopa parimad lühikesed õudus- ja fantaasiafilmid, millest parim pälvib maailmas väga hinnatud Méliès D’or´i ehk Kuldse Mélièsi nimelise preemia nominatsiooni. Samuti linastub lühikeste žanrifilmide eriprogramm "Väikesed luupainajad”. Tänavune festivali fookus on pühendatud fantastilistele olevustele.