Lugu sündis algselt Eesti Laulu akadeemias ning loo autoriteks on Oliver Rõõmus, Rolf Roosalu ja Stewart James Brock. Sõnad kirjutas Marek Sadam.

Heleni ja loo ühe autori, ansambli Purr Mudd liikme Oliver Rõõmuse teed viis kokku neli aastat tagasi Heleni poolt ellu kutsutud loengusari „Ei kiusamisele!“.

„Hommikuti loengutesse sõites jagasime tihti üksteisega uut muusikat. Oliveri produtseeritud lood kõlasid suurepäraselt ning sealt tekkiski idee koostööks,“ tutvustab Helen telgitaguseid.

Oliver Rõõmus lisab, et nii loomeprotsess kui omavaheline koostöö oli mõnus ja orgaaniline.

Muusik Marek Sadam kirjutas laulule sõnad, lisades omalt poolt loole suvist kergust ja positiivsust. „See viis võiks kõlada nende huulil, kes uitavad suvise öö ja hommiku vahel. See on neile, kes on teel suvepeolt koju või neile, kes enne tassikest kohvi avavad akna uue päeva esimestele kiirtele. Selles on nii päeva püüdmist kui magusat valu,“ avab Sadam loo tähendust.

„Minu jaoks sümboliseerib see laul uut algust. Seda hetke kui sa tunned, et oled läbi raskuste leidnud tee iseendani,“ lisab Helen Adamson.