Richard Hammond viibis möödunud nädalal Šveitsis oma uue telesaate "The Grand Tour" võtetel. Telemees sõitis parasjagu Bergrennen Hembergi võidusõidu tarbeks suletud St. Galleni teedel, kui paiskus teelt välja ja auto lahvatas leekidesse. Hammond toimetati helikoperiga kohalikku haiglasse ja teda on ees ootamas põlveoperatsioon.

Mures fännide rahustamiseks läkitati sotsiaalmeediasse humoorikas videotervitus, milles Hammond naljatab, et tema põlvest tehakse peagi Šveitsi taskunuga. "Sooviksin tänada kõiki meditsiinitöötajaid, kes lennutasid mu avariipaigalt siia haiglasse ja on minuga sellest ajast saati tegelenud. Tänaksin ka James May'd, kes eile õhtul mulle ühe pudeli džinna siia smugeldas," sõnas raskest õnnetusest taastuv saatejuht.

Alles märtsis sattus Richard Hammond autosaate "The Grand Tour" Aafrikas toimunud võtetel mootorrattaga sõites tõsisesse avariisse. Mosambiigi lähistel kimanud Hammond kukkus mootorratta pealt maha, lõi pea ära ja lamas teadvusetult keset teed. “Richard sõitis päris suure kiirusega, kui ta ratta pealt maha lendas. See tekitas koheselt võtteplatsil paanikat. Kõik olid väga mures,” lausus üks saate tegijatest väljaandele. "Kui tema vigastused oleksid tõsised olnud, poleks arstiabi olnud lihtne leida.“

Top Geari" tegijatel on siiani veel meeles Richardi eelmine õnnetus, mis neid samuti korralikult ehmatas – avarii leidis aset 11 aastat pärast Richard Hammondi õnnetust samuti "Top Gear" võtetel, kui mees enam kui 400 kilomeetrit tunnis kihutas. Hammond viibis toona elu ja surma vahel — ta langes koomasse ning sai ajukahjustuse, mille tagajärgedeks olid depressioon, mälukaotus ja paranoia.