"Festivali rootslastest korraldajad ei täitnud omapoolseid kohustusi oma koostööpartneri ees. Kinni pole peetud maksetingimustest ega muudest kokkulepetest. Sellest tulenevalt lõpetas Meeskond Security OÜ festivali korraldajatega koostöö ja ei osuta festivalil turvateenust," teatab Eesti turvaturul üle 15 aasta tegutsenud turvafirma Facebooki tehtud postituses.

Meeskond Security OÜ sõnul alustasid festivali korraldajad nendega läbirääkimisi koostöö osas maikuus. Firma aitas neil ürituse kooskõlastada, koostades vajalikud skeemid ja joonised, kohtudes ja esindades neid koosolekutel erinevate ametkondadega. Festival sai avaliku ürituse loa ja tööde ning ettevalmistustega liiguti edasi: "Kahjuks oli festivaliala korralduses ja kelleaaegades endiselt palju määramatust. Festivali korraldajad lükkasid edasi ka teenuse osutamiseks vajaliku turvalepingu sõlmimist. Festival aga muudkui lähenes ja selliselt ei saanud enam asjad jääda. Korraldajate poolsed prognoosid oodatava publikuarvu suhtes muutusid pidevalt, samuti müüdud piletite arv. Sellise olulise info puudumisel ei saa üritusele mõistlikku ja adekvaatset turvakontseptsiooni koostada."

Lõpuks olevat festivali korraldaja tunnistanud, et raha teenuse eest maksmiseks pole. Turvaettevõtja jaoks oli nii turvarisk kui ka majanduslik risk liiga suur. Tulenevalt sellest soovitati korraldajatel leida endale teine partner, kes on nõus koos nendega sellele avantüürile minema ja äririski võtma. Meeskond Security lõpetas koostöö ja teavitas korraldajaid ning vastavaid ametkondi sellest, et me ei osuta nimetatud üritusel turvateenuseid.

"Sellistel tingimustel oli võimatu koostööd jätkata, kus festivalikorraldaja pole usaldusväärne partner, kokkulepped ei pea ning pole kindlust, et teenuse eest ka tasu makstakse," lisab Meeskond Security OÜ juhatuse liige Eigo Sõster.

Festival tegeleb aktiivselt uue turvapartneri otsinguga

Festivali peakorraldaja Mattias Hedlund ütles Publikule uudise puhkedes, et on sotsiaalmeedias kulutulena leviva postitusega kursis ja tekkinud skandaalile lahenduse leidmine alles käib: "Kahjuks on Meeskonna ja meie organisatsiooni vahel tekkinud mõningad lahkhelid. Suhtleme selle kommentaari andmise hetkel ühe teise turvafirma ja kohaliku politseiga."

Paar tundi hiljem, vahetult pärast kommentaari andmist, kinnitab festivali esindaja, et uus turvapartner on leitud. Mis firmaga käed löödi, nad esiotsa ei avalda.

"Külastajate jaoks jääb festivalikogemus kõigis aspektides samaks. Juba homme algavale festivalile on leitud professionaalne turvameeskond, kes koostöös kohaliku politseiga teevad viimaseid ettevalmistusi nädalavahetuse suurürituseks," tetas festivali korraldava Music Goes Further peadirektor Mattias Hedlund õhtul saadetud pressiteates.

"Kahjuks ei suutnud me leida ühist keelt esialgse turvafirmaga, kuid oleme edukalt lahendanud selle keeruka olukorra. Oleme väga tänulikud politseile ning Visit Estonia partneritele, kes abistasid meid igakülgselt tänastes läbirääkimistes meie uue partneriga. Loomulikult oleme ka erakordselt tänulikud uuele turvaettevõttele, kes olid valmis astuma tühjaks jäänud positsioonile ning tagama festivali igakülgse õnnestumise," lisas Hedlund.

Veidi aja eest teatas 29. juunist 1. juulini Rummu karjääris toimuv elektroonilise muusika festival, et Into The Valley toob Eesti majandusse üle 1,5 miljoni euro ning festivalile on oodata üle 6000 külastaja 50st eri riigist.

Festivali peakorraldaja Mattias Hedlund ütles, et kõige usinamad piletiostjad on Saksamaalt, Itaaliast, Inglismaalt, Rootsist, Soomest ja Venemaalt ning valdav osa festivalikülastajaid on välismaalased. "See on hea võimalus turundada meie riiki üle kogu maailma ja suurendada Eesti tuntust välismaal," sõnas EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Into the Valley on Rootsist alguse saanud festival, mis toob kolme päeva jooksul kokku house- ja technomuusika täielikud tipud, peaesinejatena astuvad üles Vene päritolu DJ Nina Kraviz, Jeff Mills ja Dixon. Ühtekokku esineb festivalil 69 muusikut.