Kohus mõistis Vitalii Sediuki süüdi huligaansuses ja määras talle trahvi 500 miinimumpalga ulatuses ehk umbes 283 eurot, vahendab Kiievi meedia. Prokuröridel on nüüd viis päeva aega kohtuotsus üle vaadata ja vajadusel korral selle appelleerida.

Jamala oli 14. mai õhtul toimunud Eurovisioni finaalis parasjagu rahvast hullutamas oma verivärske singliga “I Believe in U”, kui järsku hüppas lavale Austraalia lipuga eurofänn, kes tõmbas püksid alla ning paljastas oma lumivalge tagumiku ühekorraga enam kui 200 miljonile inimesele.

Kui esialgu peeti lavale tormanud tegelinskit austraallaseks, siis nüüdseks on teada, et tegemist oli hoopis kohalikuga. Oma tagumised padjad rahvale paljastanud mees oli Vitalii Sediuk — Ukraina tuntud vembumees, kes on varemgi selliste tegudega hakkama saanud.

Tema viimane kurikuulus seik leidis aset aastal 2016, kui ta pärast turvameestest mööda hiilimist üritas Kim Kardashiani tagumikku suudelda. Mõned nädalad enne seda sattus Vitalii aga kismasse supermodell Gigi Hadidiga ning aastate jooksul naljamees on üritanud suudelda ja kallistada ka näiteks Willi Smithi, Leonardo DiCapriot, Jennifer Lopezi, Miranda Kerri ja Brad Pitti.