1. Dougray Scott ja "X-Mehed" ("X-Men")
Scott palgati Wolverine'i rolli jaoks ning äärepealt poleks maailm Hugh Jackmani tunda saanudki, kui Scott poleks "Mission Impossible II" tõttu kuulsa mutandi rollist loobunud. Teda küll ei vallandatud, kuid ilmselt jäi teda kauaks ajaks närima teadmine, et Jackman sai maailmakuulsaks ning "X-Meeste" seeria kestab tänase päevani.

2. Christian Bale ja "Ameerika psühho" ("American Psycho")
Christian Bale oli tõesti "Ameerika psühho" peaosas ning ta ei tohiks selles nimekirjas isegi olla. Bale'iga juhtus see kummaline asi, et ta palgati tõesti Patrick Batemani rolli jaoks, kuid lasti korraks lahti, et siis hiljem ta uuesti palgata. "Ameerika psühho" ajal polnud Bale maailmakuulus näitleja. Paljud ei tea ka seda, et Bale oli suurepärane lapsnäitleja Spielbergi filmis "Empire of the Sun", kuid tõelise läbimurderolli teenis näitleja alles "Ameerika psühhoga". Kuulujuttude kohaselt palgati filmi jaoks Bale, kuid temast loobuti, et saada rolli hoopis Leonardo DiCaprio ja kui see ei õnnestunud, üritati saada ka Ewan McGregor, aga temagi ütles rollist ära. Bale tegi aga oma karjääri ühe kõige parema rolli.

Christian Bale filmis "Pimeduse rüütel" ("The Dark Knight"

3. Eric Stoltz ja "Tagasi tulevikku" ("Back to the Future")
Vahest kõige kuulsam on lugu sellest, kuidas Michael J. Fox sai maailmakuulsa ajaränduri ja rulataja Marty McFly rolli. Eric Stoltz palgati peaossa ja võtted juba käisid, aga režissöör Robert Zemeckis polnud temaga rahul, sest Stoltz polnud õige Marty McFly. Temas polnud vajalikku huumorit ja kergust. Võtted jäeti pausile ning peaossa valiti komöödianäitleja Michael J. Fox, kes osutus lausa ideaalseks.

4. Terrence Howard ja "Raudmees 2" ("Iron Man 2")
Terrence Howard kehastas Raudmehe ustavat kaaslast War Machine'i ja siis tegi seda hoopis Don Cheadle. Mis juhtus? Howardi lepingu kohaselt pidi tema palk iga uue filmiga tõusma, aga stuudio muutis hiljem meelt. Howard polnud otsusega rahul ja lahkus. Don Cheadle võttis rolli üle ja on seda nüüdseks teinud juba kolmes filmis. Erinevate kinnitamata infokildude põhjal ei meeldinud Marvelile tegelikult Howardi töö ning nad olevat olnud väga rahul, kui temast lahti said.

5. Megan Fox ja "Transformerid: Kuu varjukülg" ("Transformers: Dark of the Moon")
Megan Fox oli "Transformerite" seeria üks suurimaid staare hetkeni, mil ta enam ei olnud, sest ta vahetati lihtsalt välja. Pärast "Transformers 2" oli Foxil režissöör Michael Bay kohta palju öelda. Ta nimetas režissööri kiuslikuks ja võrdles teda Adolf Hitleriga. "Transformerite" üks produtsentidest Steven Spielberg nõudis, et Fox eemaldatakse ja nii juhtuski. Kolmandas osas "Dark of the Moon" võttis Foxi rolli üle modell Rosie Huntington-Whiteley. Fox leppis kõigi osapooltega hiljem ära, sest astus üles kahes Bay produtseeritud "Teismeliste ninjakilpkonnade" filmis.

6. Stuart Townsend ja "Sõrmuste isand" ("Lord of the Rings")
Praegu on Aragorni rollis raske ette kujutada kedagi teist peale Viggo Mortenseni, aga algselt palgati rolli jaoks hoopis Stuart Townsend. Hetk enne võtete algust mõtles režissöör Peter Jackson aga ümber, sest soovis Aragornina näha kedagi vanemat. Townsend on praegu tuntud seriaalinäitleja, aga Mortensen on nautinud pärast "Sõrmuste isanda" seeria suur edu väga viljakat filmikarjääri.

7. Sylvester Stallone ja "Beverly Hillsi võmm" ("Beverly Hills Cop")
Eddie Murphy "Beverly Hillsi võmm" on klassikaline märulikomöödia, aga kui peaosas oleks olnud Stallone, siis oleks filmist saanud klassikaline Stallone märul. Stallone valiti tõesti enne Murphyt peaossa, kuid näitleja kirjutas algse stsenaarium täiesti ümber. Stuudiole see ei meeldinud ning Sly lasti lahti. Väidetavalt sai Stallone versioon stsenaariumist hiljem "Cobra" aluseks.

Sylvester Stallone

8. Jean-Claude Van Damme ja "Kiskja" ("The Predator")
Legendaarse "Kiskja" rolli valiti Jean-Claude Van Damme. Miks ta rollist loobus? Van Damme sisenes projekti teadmisega, et saab demonstreerida oma võitluskunsti oskusi, kuid seda temalt ei nõutud. Praegust "Kiskjat" vaadates on raske ette kujutada, miks peaks teiselt planeedilt pärit tulnukas kasutama Maal tuntud võitluskunste. See polnud muidugi ainuke asi, mis Van Dammet häiris. Kiskja algne kostüüm oli pehmelt öeldes veider ning tulevasele märulistaarile ei meeldinud ka tõsiasi, et ta on filmis põhimõtteliselt nähtamatu. Van Damme lahkus filmist ning tegi oma läbimurde märulis "Bloodsport". Kiskja rolli valiti aga Kevin Peter, kostüüm vahetati välja nüüdseks kultusliku disainiga tulnuka vastu, režissöör John McTiernan ning juba barbar Conani, "Terminaatori" ja "Commando" rollidega kuulus Schwarzenegger said lihtsalt veelgi kuulsamaks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid