Uues müstilises põnevussarjas saabus Meriväljale tööle tütarlaps Karin, et hakata hooldama ratastooli aheldatud kõnevõimetut meest. Ootamatult selgus aga, et Karinil on täita hoopis teistsugune ülesanne ja kõnevõimetu mees oskab tegelikult rääkida.

Sarja regevus toimub tormiliste üheksakümnendate lõpul ja käivitub põnev ja müstiline sündmuste ahel, et lahendada Merivälja mõistatus — kas Karin ja ratastoolis olev Julius suudavad koos lahendada Eestimaad raputanud mõistatuse?

Peategelase Karini rollis näeme me uut noort talenti Lauli Otsarit, ratastoolis mehe Juliuse rollis on Andres Lepik ja Juliuse naist Annat mängib Merle Palmiste. Teistes rollides näeme Argo Aadlit, Andrus Vaarikut, Theodor Taborit, Lee Treid, Kärt Krossi, Tõnn Lampi, Kristo Viidingut, Tarvo Kralli, Kait Kalli, Olav Osolini, Maria Avdjushkot, Rain Tolki ja ka sarja stsenaristi Indrek Harglat. Sarja režissöör on Triin Ruumet.

Anna Publiku kommentaariumis teada, kuidas sarja pilootosaga rahule jäid! Kõhedusttekitava müstilise põnevusseriaali järgmine episood TV3 eetris juba järgmisel esmaspäeval.