Birminghamist pärit Mvula peab oma eeskujudeks legendaarseid artiste nagu Nina Simone, Jill Scott, Erykah Badu ja Lauryn Hill. Tema lauljatee sai alguse kirikus ning jätkus naistest koosnevas a capella grupis Black Voices. Olles lõpetanud Birminghami Konservatooriumi kompositsiooni eriala, on ta juhendanud ka mitmeid koore. Otsides oma teed muusikas, töötas Mvula muuhulgas koolis õpetajana.

Aastal 2012 oli ta aga tööl Birminghami sümfooniaorkestri valvelauas, kui abikaasa julgustusel laiali saadetud demo tõi lepingu plaadifirmaga Sony. Tänaseks on lauljatar esinenud paljudel menukatel festivalidel nagu Glastonbury, North Sea Jazz, Montreux Jazz Festival, Flow ja Positivus.

Laura Mvula 2013. aastal ilmunud debüütalbum “Sing to the moon” pälvis hulganisti nominatsioone ning võitis ka kriitikute poolehoiu. Samanimelise debüütsingliga tõusis ta laiema üldsuse teadvusse ja järgnenud hittsingel “Green Garden” kinnitas veelgi lauljanna kasvavat populaarsust. Aasta hiljem ilmus esimese kauamängiva orkestreeritud versioon koostöös Metropole Orkest’i ja Jules Buckley’ga. Nimetatud kavaga esineti ka mainekas Albert Hallis BBC Promsi raames koos Esperanza Spaldingu and Electric Vocals'iga.

Debüütalbum teenis Mvulale kümme nominatsiooni ning kolm võitu erinevatelt Briti muusikaauhindadelt.

2016. aastal ilmus Laura Mvula teine album “The Dreaming Room”, mille lugudes oli ta taas iseennast leidmas pärast raskeid isiklikke üleelamisi. Lauljanna lood on tihti sügavalt isiklikud ja oma identiteeti mõtestavad. Näiteks laulus “Kes ma olen” kõlavad sõnad: “Kui kõik, mis ma olen, on vale / Ja kõik, mis mul on, on läinud / Siis kuidas saan edasi elada? / Saan olla vaid see, kes olen.”

“The Dreaming Room” võitis sel aastal maineka laulukirjutajaid esile tõstva Ivor Novello auhinna.

Jazzkaar 2018 peaesineja Laura Mvula kontsert toimub 26. aprillil kell 19.00 Nordea Kontserdimajas. Piletid lähevad müüki 9. oktoobril kell 10.00 Piletilevis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid