"Bluus on mind saatnud juba aastaid," räägib Tanel Padar. "6 aastat tagasi andsime ansambliga Speed Free välja albumi "Woman Knows". Otsustasime tol ajal bändikaaslase Ülo Kriguliga, et tahaksime esialgu teistsugust muusikat teha. Kui oleme juba vanad mehed, küll meil siis on aega bluusiga tegeleda."

“Aga nagu näha, ei jõudnudki me pensionipõlve siiski ära oodata, vaid alustasime oluliselt varem," muigab Tanel Padar.

Viis aastat tagasi heade sõprade ühisprojektina tegevust alustanud Tanel Padar Blues Band on tänu publiku soojale vastuvõtule jätkanud tegutsemist tänaseni ning Taneli bluusiarmastus ei näi vaibuvat. Koosseisu kuuluvad lisaks veel sellised tunnustatud muusikud nagu Ülo Krigul klahvpillidel, Raul Ukareda kitarril, Argo Toomel basskitarril ja Petteri Hasa löökpillidel.

Lisaks vanadele tuntud bluusilugudele mängivad vahetu suhtlemise poolest tuntud muusikud lugusid oma möödunud aastal ilmunud debüütalbumilt "Gold'n'Fish".

Bluus on jazzi mõjutanud muusikažanr, mis sobib suurepäraselt nukrusest pakitsevasse halli novembriõhtusse.

Tanel Padar Blues Bandi kontserti võõrustab TAFF Club, ainulaadne jazzi- ja kirjandusklubi, mis tegutseb Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas. TAFF Clubi põhistiiliks on mainstream-jazz, toimuvad ka eri stiilide teemaõhtud ning kuuleb nii muusikat kui ka sõna.

Sel hooajal on TAFF Clubis tulekul järgmised kontserdid:
• 09.11.2017 Tanel Padar Blues Band
• 23.11.2017 Eero Koivistoinen (Soome) ja Joel Remmeli Trio
• 22.12.2017 Kaire Vilgats & Dagmar Oja ja Raivo Tafenau ansambel
• 28.12.2017 Holger Marjamaa