Järgmisel suvel, 8. – 10. juunil toimub uus huumorifestival Luige Nokk, mis toob kolme päeva jooksul kokku ligemale 50 armastatud Eesti näitlejat, koomikut, luuletajat, režissööri, mustkunstnikku ja muusikut. Esmakordselt toimuv festival leiab aset Tallinna külje all, Kiili vallas, Luige Baasis.

Festivali üks korraldaja Jan Uuspõld selgitab festivali saamislugu: "On hädavajalik, et inimesed säilitaksid huumorimeele ning on viimane aeg, et Eesti saaks omale huumorifestivali. Viimane asi, mida me vajame on see, et jõuaksime tõejärgsest ajastust välja huumorijärgsesse ajastusse. Sellist maailma, kus huumorist aru ei saada, ei taha me keegi!"

Uuspõllu sõnul vajab ka sõna huumor rehabiliteerimist. „Selle mõiste tähendus on viimastel aastatel alla käinud. Luige Nokk on suurejooneline katse päästa huumor sõnas ja teos. Ühiskonnas, kus solvumisest on saanud poliitikute ja nüüd juba tavakodanike põhiline suhtlusrelv, tuleb pakkuda välja alternatiiv huumori näol. Ainult huumor saab olla aluseks intelligentsele ja arukale ühiskondlikule dialoogile. Luige Nokal võtame appi vabastava naeru ja naerame ennast solvumistest, vihast ja muudest huumori järgsetest ilmingutest ja nende mõjudest vabaks!," lubab Uuspõld.

Teatrimajas on monoetendustega laval Jan Uuspõld ja Indrek Taalmaa, Improteatriga Impeerium astub lavale Ott Sepp. Festivali avapäeval esietendub Sepo Seemani värske komöödiaetendus ning pühapäeval esitavad kogupere lavastuse Piip ja Tuut.

Festivali pealaval toimub kolme päeva jooksul 20 stand-up komöödia etteastet ning rahva silme all sünnivad raadiosaadete salvestused, mille hulgas ka legendaarne „Rahva Oma Kaitse". Samal laval näeb mustkunsti etendust ning kuuleb Contra luulekava.

Kontsertlavale astuvad Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane, Orelipoiss Jaan Pehk, Rohke Debelak ansambliga Minu Isa Oli Ausus Ise, Kurjam ja HU?. Kahel õhtul lõpetavad festivalipäeva peosarjad Ennuratas ja Raadio Kohila.

Kinotelgis näeb Eesti huumori kullafondi kuuluvaid filme ja telesaateid. Kõikide linateoste juurde kuuluvad ka kohtumised režissööride ja näitlejatega. Näiteks kohtumisel „Kreisiraadio" režissööri Rene Vilbre ja näitleja Peeter Ojaga piilutakse kultussarja telgitagustesse ning esitletakse kava, mis sisaldab ka seniavaldamata sketšimaterjali.

Festivali korraldab LAG Muusikaagentuur ning loomingulisesse toimkonda on kaasatud näitleja Jan Uuspõld ning muusik Jarek Kasar. Viimase sõnul on Luige Noka puhul tegemist tiheda programmiga kodumaise kultuurifestivaliga. Kasar: „Luige Nokk on loodud headele inimestele, kellele meeldib naerda".

Lisaks astuvad Luige Noka festivalilavadel üles Mattias Naan, Tigran Gevorkjan, Karl-Andreas Kalmet, Mart Müürisepp, Kaisa Selde, Märt Koik, Rein Pakk, Kristjan Oden, Katariina Tamm, Egon Nuter, Henry Kõrvits, Rain Tolk, Ken Saan, Rene Vilbre ja mitmed teised. Esinejaterivi täieneb.

Aasta lõpuni on Piletilevis müügil soodushinnaga festivali 3-päeva piletid ja teatripassid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid