Miks peaks vähemalt korra elus minema vahetusõpilaseks?
Eesti-sisest õpilasvahetust prooviski Viimsi Keskkooli 11. klassi õpilane Elise Müür, kes läks novembri alguses viieks päevaks õppima Märjamaa gümnaasiumisse. Välismaale sõitis aga õppeaasta alguses Elisabeth Eiche, kelle seiklus jätkub praegugi vahetusõpilasena Itaalias.
Miks otsustasid minna vahetusõpilaseks?
Elise Müür: Otsustasin enda vahetusnädala veeta Märjamaa Gümnaasiumis. Valisin just selle kooli, kuna olen veetnud suurema osa oma lapsepõlvest Märjamaal ning seal olid mul juba ka mõned sõbrad ees. Lisaks tahtsin saada veidi eemale linnakärast ning oma rutiinsetest koolinädalatest.
Mida uut kogesid/oled kogenud vahetusõpilaseks olemise ajal?
Elisabeth Eiche: Olen tutvunud nii paljude inimestega, kellest nüüdseks on saanud juba minu sõbrad. Itaallastest kiirgab tohutult palju positiivsust, mis on nakkav. Nende suhted lähedaste ja sõpradega on nii tugevad ning igas mures ja rõõmus ollakse koos. Koos naerdakse ja nutetakse, karjutakse ja tehakse komplimente. Tunnen ka ise, et olen muutunud palju positiivsemaks, avameelsemaks, julgemaks ja sõbralikumaks.
Kas soovitaksid teistel noortel minna vahetusõpilaseks?
Mõtled ka ise minna vahetusõpilaseks? Tule 7.–8. detsembril Tallinnas toimuvale Teeviidale ja saad kohtuda õpilasvahetust korraldavate organisatsioonidega nagu VeniVidiVici ja ASSE Eesti! Rohkem infot leiad www.teeviit.ee või Facebooki lehelt.
Noorte infomessi Teeviit 2017 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.