Maikuus möödub täpselt neli aastat Gogol Bordello plahvatuslikust ning äärmiselt positiivsest ja energilisest esinemisest Tallinnas. On õige aeg taas selle kirkavärvilise ja ekstsentrilise üheksaliikmelise kollektiiviga kokku saada!

Ansambli juhtfiguur — näitleja, DJ, helilooja ning väikestviisi ka luuletaja — Eugene Hütz kirjeldab kollektiivi sääraselt: “Gogol Bordello on armastus! Armastus pidude, liialduse, erinevate muusikastiilide segamise ja teiste kultuuride vastu. See on üle ääre voolav ning alati suure portsu nakatava positiivsusega. Meie depressiivsuse ja allasurutud olekuga läbi tikitud ühiskonnas on selliseid bände vaja nagu ei kunagi varem. Piirid on armid planeedi näos. Meie seisame armastuse eest sinu vastu, armastuse eest meie vastu, armastuse eest kõigi vastu, kes peaks veel vabaks saama!”

Gogol Bordello on veetnud viimased viisteist aastat vabastades seda energiat oma peadpööritavate kontsertide kaudu ning on sellega välja teeninud tunnustuse, kui “kõige kuumem üle maailma tuuritav muusikakollektiiv New Yorgist” (Billboard) ning “maailma kõige lärmakam live-bänd” (Rolling Stone). Nende ääretult energiat täis teatraalseid esinemisi on nautinud fännid kogu maailmas. Bändi pidev tuuritamine on viinud muusikuid praktiliselt igasse maakera nurka, andes neile võimaluse esineda ka selliste suurte festivalide põhilavadel nagu näiteks Roskilde, Rock am Ring, Coachella ja Lollapalooza. Gogol Bordello liikmed on tuuritanud ka Red Hot Chili Peppersi ja Madonnaga, esitades viimasega koos laval lugu “La isla Bonita / Lela Pala Tute”.

2017. aasta suvel ilmus bändi seitsmes kauamängiv nimega “Seekers and Finders” — plaat, mis muusikakriitikute sõnul näitab taas multikultuurse koosluse tippvormi. Tegemist on esimese plaadiga alates 2013. aastal ilmunud “Pura Vida Conspiracy” ning esimese Gogol Bordello albumiga, mille produtseeris Eugene Hütz ise. Kolmel erineval kontinendil salvestatud albumil teeb kaasa ka lauljanna Regina Spektor. “Seekers and Finders” on väga maagiline ja mänguline materjal meie jaoks. See tundub üsna täiuslikuna hõlmates Gogoli pere transkontinentaalset elustiili ning lausa igat poolt sellest… nii Head, kui Halba kui ka Hubast. Lugude kirjutamise ajal pendeldasin ikka veel Ladina-Ameerika ja Ida-Euroopa vahel, kuid nii pea kui tagasi New Yorki jõudsin, sai kõik jälle selgeks, omandades selget kuju nagu alati just siin on see minu jaoks olnud,” räägib Hütz.

Gogol Bordello on tõeline rahvusvaheline projekt, mis ühendab igas vanuses, rassis ja kultuuris muusikuid, sealhulgas Etioopiast pärit bassimängijat Thomas Gobenat, Venemaalt pärit viiuldajat Sergey Ryabtsevi ja Ecuadori löökpillimängijat Pedro Erazo-Segoviat. “Minu jaoks on muusika viis, kuidas avastada inimvõimet. Ja see on ka minu põhiline huviorbiit elus — inimvõime. Igaüks teab, et meis kõigis on sees midagi sellist, mida me tegelikult ei kasuta. Kuidas me selle saame? Kuidas me selleni jõuame? Iga inimene teab, et meis on see miski aga ometi keegi ei tea, mis see täpselt on. Seega ühel hetkel ma ütlesin endale, et proovin selle välja uurida,” lisab Eugene.

Gogol Bordello bändi liikmed on kaasa teinud ka mitmetes filmides. Neist enimtuntud — “Kõik on valgustatud” (Everything Is Illuminated), kus Eugene Hütz astub kaas-peaosatäitjana üles koos Elijah Woodiga. Filmi originaalmuusika sisaldab ka ansambli pala “Start Wearing Purple”.

Uue albumi toetuseks rändab Gogol Bordello edukalt kontsertidega mööda maailma. Ning 19. mai õhtul maanduvad mustlaspunkarid taas Tallinnas, et anda veel üks unustamatu esinemine Rock Cafés.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid