1. Meie elus on palju sellist, mida me ei saa kontrollida. Sa ei saa kontrollida kõike, mis sinu elus aset leiab, kuid sa saad kontrollida seda, kuidas sa nendele sündmustele reageerid. Sinu suhtumine on sinu suurim jõud.

2. Meie ootused muudavad meid õnnetuks. Sa oled õnnelik siis, kui lased lahti oma kindlast nägemusest, milline sinu elu peaks olema ja hindad elu just sellisena, nagu see tegelikult on.
3. Me jääme alati ebatäiuslikuks. Kui sa jääd ootama seda "õiget" hetke, millal kõik on täiuslik, enne kui jagad maailmaga oma lugu, ideid ja andeid, siis selline hetk võibki saabumata jääda.
4. Muretsemisele kulutatud hetked on raisatud hetked. Muretsemine ei muuda kunagi millegi lõpptulemust. Parem tee rohkem ja muretse vähem. Treeni oma meelt nii, et näeksid igas olukorras õppetundi ja võimalust kogemuste omandamiseks.
5. Kõige raskemad päevad pakuvad sulle reeglina parimaid õppetunde. Ole tugev. Vahel pead sa seisma silmitsi eluraskustega, et mõni õppetund selgeks saada. Kuid on asju, mida sa muud moodi mõistma ei hakkakski.
6. Edu hakkab kergesti pähe ja ebaõnnestumised murravad tihti südame. Me olemust ja iseloomu näitavad kõige paremini just käitumine elu kõrghetkedel ja madalseisus. Kui oled jõudnud tippu, siis säilita alandlikkus, kui oled varisenud sügavikku, siis jää meelekindlaks. Ning alati, ükskõik mis olukorras sa viibid, säilita usk!
7. Ära aja omavahel segi pidevat hõivatust produktiivsusega. See, millele sa mõtled, sellele annad sa energiat ning paned selle kasvama. Seega, keskendu sellele, mis on sinu jaoks tõeliselt tähtis ja lase kõigel muul minna.
8. Kasuta raha targalt. Me vajame elamiseks raha. Teeni seda, säästa seda, investeeri seda ja osta, mida sa vajad. Ära kuluta raha, mida sul ei ole. Ära võta laenu selleks, et osta asju, mida sa tegelikult ei vaja, selleks, et avaldada muljet neile, keda sa tegelikult ei tunnegi ja kes sinust isegi ei hooli. Korralda oma rahaasju hoolikalt, et sinu rahaline olukord ei hakkaks korraldama sinu elu.
9. Tegelikult vajad sa üsna vähe, et võiksid olla õnnelik. Kui sa tunned, et sinu elus ei tomi mingid asjad, siis pead tegema inventuuri ning vaatama, ehk on aeg ühest või teisest asjast loobuda. Mida rohkem sul on (asju, suhteid, kohustusi jne), seda keerukam on elu.
10. Ära kaota inimlikkust. Tänapäeval on loodud terve hulk peeneid vidinaid, mis kõik võtavad sinu tähelepanust osa endale. Ära lase end sellel kaasa haarata. Õpi taas looma silmsidet, naerata, vestle inimestega ja jagage üksteisega oma lugusid.
11. Sa ei saa alati sama palju tagasi, kui välja annad. Selleks, et mitte pettuda, ära oota, et inimesed vastaksid sulle alati samaga. Kingi headust, tähelepanu, armastust ja rõõmu ilma igasuguste ootusteta.
12. Enamus tülisid ja lahkhelisid on mõttetud. Ole oma lahingutes valiv. Tihtipeale on rahu ja sõbralik läbisaamine midagi palju enamat kui võit ja oma õiguse saavutamine.
Vaata loo kohta videot SIIT.
Toimetas: Katrin Oidra
Allikas: The Law of Universe Facebooki leht
Loe lisaks: Õnn kui teadus: õnneõpetused läbi aegade
22 kaunist mõtet õnnest ja õnnelik olemisest

Kas sa ainult unistad või elad juba oma unistuste elu?

11 tarkust, mida rasketel hetkedel meeles pidada

Rahulolu tänases päevas: juhi oma elu nii, et tunneksid end hästi