22.01.2018, 23:23
Faktid tuntud filmide kohta, mis muudavad seda, kuidas oled neid vaadanud
FOTO:
Hämmastavad faktikillud on kokku kogunud Raul Jaanson.
- Fännid pole ainsad, kellele „Batman ja Robin“ ei meeldi. George Clooney arvab samuti, et see film oli täielik katastroof ja vabandab selle pärast igal võimalusel. Ta võttis rolli vastu üksnes seepärast, et uskus seda oma karjäärile kasuliku olevat. Täna ehib ta kabinetti pilt temast enesest Batmanina, mille ülesanne on talle iga päev meenutada, mis juhtub siis, kui võtta filmirolle vastu üksnes omakasu pärast.
- Christopher Plummer vihkab oma ikoonilist rolli „Helisevas Muusikas“. „See oli lihtsalt kohutav, sentimentaalne ja ilane.“
- Filmis „Snaiper“ (1993) sihib Thomas Beckett ühe silmaga aga tegelikult hoiab snaiper sihtides mõlemat silma lahti, et omada selgemat ülevaadet ümbrusest ja et sihtmärki oleks kergem jälgida.
- „Matrixi“ tegelase Cypheri, kes tapab ühe hoobiga pool Morpheuse meeskonda, nimi tähendab kuradit. Cypher on lühend nimest Lucifer ja seepärast on seda filmiajaloos paljude kurjamite nimena kasutatud.
- James Earl Jones oli viimane, kes „Conan Barbari“ näitlejate hulka valiti, sest ta oli Broadway rollidega väga hõivatud. Võtteplatsil sai ta Arnold Schwarzeneggeriga suurteks sõpradeks. Arnold aitas tal vormis püsida, samas kui James ja Max von Sydow aitasid Arnoldil näitlemist harjutada.
- Kupi pole sugugi alati olnud Miki napakas sõber. Viiekümnendatel kujutas Disney teda tavaisikuna, kes elas tavalist elu, käis tööl, pidas dieeti ja oli ahelsuitsetaja.
- Mena Suvari tegelaskuju „Tabamatus Ilus“ on Angela Hayes. See sarnaneb Lolita pärisnimele. Ikoonilise novelli ja filmi „Lolita“ põhitegelaskuju nimi on Dolorez Haze.
- Bane’ist sai Batmani vaenlane seepärast, et ta nägi unes nahkhiiri. Koomiksiraamatutes kannatab Bane lapsest saati õudusunenägude all, kus teda vaevavad koletislikud nahkhiired. Kui ta hiljem Batmanist kuulis, otsustas ta minna Gotham Citysse ja Batmani hävitada.
- Filmis „Batman Supermani vastu“ peaks Bruce Wayne korralikku vene keelt oskama. Tegelikkuses pole tulemus mitte ainult vaevumõistetav mulin, vaid ka sellele vastavad subtiitrid on jutust täiesti erinevad.
- Sean Connery kandis kõigil James Bondi kehastamistel tupeed.
- Boo häälenäitleja multifilmis „Kollikompanii“, Mary Gibbs, oli tollal vaid väike jõnglane ja helitehnikud nägid suurt vaeva tema ühel kohal hoidmisega. Seepärast lasid nad tal pigem mööda stuudiot ringi kolada, jälitades teda mikrofoniga ning püüdes salvestada ta dialoogi jupphaaval, nõnda nagu Gibbs parasjagu seda öelda suvatses.
- Filmis „Batmani Tagasitulek“ pidi Kassnaist mängiva Michelle Pfeifferi latekskostüümi talle sõna otseses mõttes vaakumiga ümber tõmbama. Seepärast suutis ta kostüümi ilma minestamata vaid väga lühikest aega kanda. Kuna mask oli tihedalt ümber pea, kuulis ta ka vaevu omaenese hääle kõla, mistõttu režissöör Tim Burton pidi teda kogu aeg valjuhäälselt instrueerima.
- Statistika: Filmis „Suur Lebowski“ kasutatakse sõna „dude“ (kutt) 161 korda. „Fuck“ kõlab 292 korda. Dude ise ütleb sõna „man“ 147 korda ehk umbes 1,5 korda minutis.
- „Trainspottingu“ „Šotimaa jäledaima peldiku“ stseenis olid fekaalid šokolaadist tehtud ja lõhnasid väga isuäratavalt.
- Filmis „Indiana Jones Kadunud Laeka Jälil“ on Seaduselaeka hoiukambri seintel hieroglüüfide seas kujutatud ka „Tähesõdadest“ tuntud roboteid R2D2 ja C3PO.
- James Cameron tahtis algselt Terminaatori rolli panna O. J. Simpsoni aga lõpuks leidis ta siiski, et O. J. on taolise sünge tegelase mängimiseks liiga malbe. Las selle malbusega olla kuidas on aga olgu Odin tänatud, et rolli sai Arnold.
- „Juuraajastu Pargi“ Velociraptorite omavahelise suhtluse helid saadi seksivatelt kilpkonnadelt.
- „Psühho“ valmis mustvalgena seepärast, et Hitchcockile korrutati pidevalt, et praeguseks ikoonilise staatuse saavutanud dušistseen on liiga verine.
- Filmi „Poltergeist“ stseenis, kus klouninukk Robbiet ründas, oli kägistamine ehtne ja režissöör Spielberg ei saanud sellest enne aru kui Robbie hakkas näost lillaks minema.
- Gregory Peck võttis 1976. aastal rolli filmis „Oomen“ vastu selleks, et võidelda oma isiklike deemonitega. Ta poeg tappis end just enne esinemisproovi.
- Daniel Radcliffe’i kaskadöör sai viimase Harry Potteri võtetel niivõrd raskelt viga, et jäi halvatuks. Radcliffe asutas tema ülikoolihariduse eest tasumiseks fondi.
- Filmis ET pakuti maiustusefirmadele miljonidollarilist tootepaigutusreklaami. Konks oli aga selles, et kuna film oli alles stsenaariumi staadiumis, ei räägitud ühelegi potentsiaalsele kliendile mitte midagi filmi sisust ega nimestki. Pakkumise võttis vastu M&M’s.
- Kõik filmi „Reamees Ryani Päästmine“ põhitegelased läbisid enne võtteid armee baastreeningu, et neid paremini rolli sulandada. Ainus erand oli Matt Damon, kes pääses sealt sel eesmärgil, et tema päästjad ta suhtes elutruumalt stsenaariumis ette nähtud põlgust üles näitaks.
- „Cannibal Holocaust“ oli oma aja kohta niivõrd realistlik, et režissöör pidi kohtule tõestama, et kõik filmi osatäitjad on elus ja terved.
- Morgan Freemani tegelaskuju Redi lause filmis „Shawshanki lunastus:“ „Võib-olla seepärast, et ma olen iirlane“ pole nali. Filmile aluseks olnud raamatus oli Red tõepoolest iirlane.
- Viggo Mortensenil polnud vähimatki soovi enne „Sõrmuste Isandas“ kaasa lüüa kui ta poeg talt seda lausa anus.
- Filmi „Ferris Buelleri Vaba Päev“ võtetel oli Charlie Sheen oma tegelaskuju kurnatud ilme saavutamiseks järjepanu 48 tundi ärkvel.
- „Indiana Jones Kadunud Laeka Jälil“ võtetel pidi Indy tegelikult hiiglasliku mõõka keerutava araablasega võitlema, kuid tundis end tol päeval taoliseks pingutuseks liiga haigena.
- Harry Potteri saagas teadsid tõepärasema mulje saavutamiseks vaid kaks inimest – J. K. Rowling ja Alan Rickman kuni päris lõpuni, et tegelikult Snape kaitseb Harryt oma armastusest tema ema Lily vastu.
- „Futurama“ robot Bender sai oma nime „Hommikusöögiklubi“ John Benderilt.
- Kui Linda Blair „Vaimude Väljaajaja“ võtetel oma roppustes nõretava etteaste tegi, oli džentelmenlik Max von Sydow sellest niivõrd šokeeritud, et unustas oma teksti.