Esimeses proovis kogunesid lisaks Erki Pärnojale, kes mängib ise etendusel ka kitarri, pianist Joel-Rasmus Remmel, kontrabassist Peedu Kass ning trummar Kristjan Kallas. Etendusel teeb lisaks kaasa veel erinevaid tuntud Eesti instrumentaal- ja vokaalartiste. Noblessneri sadamalinnakus saavad muusikud harjutama hakata aprillist. Täna kasutatakse proovideks sarnase akustikaga RGB Baltic laoruumi Tallinnas, et saada võimalikult tõetruu tunnetus Noblessneri kõlast.

„Kogu teos on üles ehitatud sarnaste asjade kõlamisele erinevais kontekstides — sama infot saab tajuda ja kogeda erinevalt,“ ütles helilooja Erki Pärnoja. Pärnoja sõnul on tööd veel palju vaja teha, aga algus on väga hea. "Kuna ansamblisse valitud muusikud on väga tiheda graafikuga, siis tuleb teha proovi sektsioonides — kõik koos saame kohtuda alles märtsis. Seni aga toimuvad proovid erinevate rühmade kaupa," lisas Pärnoja. Helilooja selgitas, et ruumil, kus teos lõpuks esitlusele tuleb on väga suur roll muusika kõla ja kulgemise kujundamisel. Seni, kuni ansambel pole sinna ruumi jõudnud, võivad muusikud ainult ette kujutada, kuidas see materjal lõpuks Noblessneris kõlama hakkab.

Selle nädala alguses valmis Kaupo Kikkase poolt etenduse tarbeks tehtud viimane, sajas, foto, mille jaoks tuli sõita Soome. Fotografeeriti Soomes elavat Katrit, kes oli alla kaheaastane, kui Ida-Virumaalt perega Soome elama läks. Katril on eriline huvi keelte vastu, mis on ta viinud ka saami keele õpinguteni. Kuigi Katri elab eemal, on tema juured ja meel ikka Eestis. Kõik 100 pildile püütud inimest astuvad ühel või teisel viisil lavale ka 20. aprillil Noblessneri sadamalinnakus.

“Saja lugu” on Eesti vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmiv žanriülene suurteos Eesti inimestest. “Saja lugu” portreteerib neid inimesi fotodel ja muusikas ning nende endi sõnadega. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab saja eestlase näod ja paigad ning loob sellest koos dramaturg Laur Kaunissaarega ainulaadse fotoraamatu. Helilooja Erki Pärnoja kirjutab mitmeosalise piiridele püüdva teose, mille lavastab Jaak Prints. Laval on “Saja loo” peategelased – sada eestlast. Kontsertlavastuse “Saja lugu” maailmaesiettekanne toimub festivali Jazz avasündmusena 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus.

Etendus toimub Noblessneri sadamalinnakus, Tallinn Shipyard-is. “Saja lugu” kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. Lähemalt muusikaprogrammi, ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid