Horvaatia on Eurovisionil osalenud alates 1993. aastast. Varasemalt osalesid Horvaatia artistid võistlusel Jugoslaavia lipu all ja tegemist oli Eurovisioni kõige edukama Jugoslaavia vabariigiga.

Riigi eurolaulik selgitati vahemikus 1993-2011 välja festivali Dora raames. Tegemist oli iga-aastase üritusega, mida korraldas Horvaatia rahvusringhääling Hrvatska radiotelevizja (HRT). Tänasel päeval tehakse valik ringhäälingu siseselt. Horvaatia parimaks seniseks tulemiseks on 4. koht, mis on pälvitud nii 1996. kui ka 1999. aastal. Riik pole veel ametlikult Eurovisionit võitnud, kuid Jugoslaavia ainuke võitja Riva oli horvaat ning tänu sellele toimus 1990. aasta lauluvõistlus Zagrebis.

Horvaatiat esindab tänavu 1992. aastal sündinud laulja ja laulukirjutaja Franka. Ta alustas 3-aastaselt laulmist Minicantanti kooris, kus ta oli solist ja esines mitmetel festivalidel nii Horvaatias kui ka mujal.

Koolis olles laulis ta St Andrija koori ridades ja osales solistina kristlikel muusikafestivalidel. Ta õppis klaverid ja mängib lisaks ka kitarri. Peale laulmise on Franka suureks kireks ka reisimine ja võõrkeeled. Ta õppis muusikat ja laulukirjutamist Bostonis asuvas Berklee muusikakolledžis. Hetkel õpib ta Zagrebi ülikoolis juurat.

Frankale tõi kodumaal kuulsuse telesaate "Showtime" võit aastal 2007. Ta on Eurovisionile pürginud ka aastatel 2009 ja 2010, kuid edutult. Aastal 2009 võidutses ta koos Ištvan Vargaga saates "Tantsud tähtedega".

"Seisin 2-aastaselt televiisori ees ja hoidsin mikroni asemel pulti ning laulsin Tony Cetinski 1994. aasta eurolugu "Nek' ti bude ljubav sva". See tüdruk pole unistamist kunagi lõpetanud ja nüüd on see unistus teoks saanud," on Franka Eurovisioni eel elevil.

Franka astab looga "Crazy" üles Eurovisioni 1. poolfinaalis. Veebisaidi eurovisionworld.com suurest ennustustabelist leiab Horvaatia hetkel 33. kohalt.☀️ = happiness

A post shared by F R A N K A (@frankaofficial_) onWHAT A NIGHT 🖤 @porinhr

A post shared by F R A N K A (@frankaofficial_) on

You make me feel
You got me deep inside this love
You make my heart go...
When I saw your eyes, boy
You’re just like a movie black and white
You made me go - oh
Straight out of my mind

I swear, that I...
I will remember
Roses and horses in the rain
Make it forever
And I go

Crazy
Go crazy for your love Crazy
Go crazy for your love
Lo-o-o-ove
Lo-o-o-ove

I love you
for this love knows no reason, no games Just like Bonnie and Clyde
We walk the road together,
No fear, no breaks.

You light up my world,
No I need no diamonds and pearls not that kind of girl
Over the moon
I’ll be your queen
And I’ll be your fool

Say you remember
Roses and horses in the rain
Make it forever
And I go

Crazy
Go crazy for your love Crazy
Go crazy for your love
Lo-o-o-ove
Lo-o-o-ove

Ain’t no runnin’, no turning back Now I’m caught in your web,
Is it real I keep asking myself
Sweet fantasy,
I can’t help it
Can’t hide it
I’m shooting across the sky

I’m crazy for you love Crazy, I go crazy, I go crazy Lo-o-o-ove