Legendi järgi vanakreeka mütoloogia armastusjumalanna Aphrodite sünnikoht Küpros on Eurovisionist osa võtnud alates 1981. aastast ja tänase seisuga 34 korda. Alates möödunud aastast kuulub Küprosele ka üks rekord — kõige enam Eurovisionil osalenud riik, millel pole ühtegi võitu. Küprose parimaks tulemuseks on 5. koht, mis on saavutatud viiel korral: 1982. aastal, 1997. aastal ja 2004. aastal.

Küpros on Eurovisionil tuntud selle poolest, et igal aastal vahetatakse Kreekaga maksimumpunkte. On ka olnud erandeid, kuid suurem osa neist jääb 90ndatesse. Alates 1998. aastast, kui kasutusele tuli telehääletus, andsid need kaks riiki kuni 2015. aastani üksteisele alati 12 punkti. Territoriaalse konflikti tõttu pole aga Küprosel Türgiga nii soojasid suhteid — riigid ei andnud kuni 2003. aastani üksteisele ühtegi punkti. Alles 2003. anti Türgit esindanud lauljatarile 8 punkti ja tänu sellele pälvis Türgi ka oma esimese Eurovisioni võidu.

Sel korral esindab Küprost 1987. aastal Albaanias sündinud poplauljatar Eleni Foureira. Tema soolokarjäär sai alguse 2010. aastal, kui ilmavalgust nägi tema debüütalbum. Popkuningannaks tituleeritud Eleni Foureira on olnud edukas nii Küprosel kui ka Kreekas.

Koostöös Dan Balaniga sündinud lugu “Chica Bomb” oli 2010. aasta suve kõige kuumem hitt. Hilisematel aastatel on Eleni avaladanud singleid nii kreeka kui ka inglise keels ning mullu lõi rahvusvaheliselt laineid pala “Send Gor Me”, mille kaasautoriks oli mainekas produtsent ja räppar A.M. SNiPE.

Lisaks muusikukarjäärile on Eleni olnud kohtunikuks ka Kreeka tantsusaates “So You Think You Can Dance”. Ta on tihedalt tuuritanud Balkani maades ja töötanud ka moetööstuses. Tema 2014. aasta etteaste MAD Video Music Awards galal kogus YouTube’is üle 11 miljoni vaatamise.

Küpros astub üles Eurovisioni 1. poolfinaalis. Veebilehe eurovisionworld.com suurest ennustustabelist leiab Küprose 23. kohalt.

A little look 👀 A little touch 💅🏽@marmaladyclothingbar

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

Me and my monkey 🐒

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on


Just walked in and it’s early morning #inthezone 💿 kinda mood

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

Take a dive
Into my eyes
Yeah the eyes of lioness
Feel the power
They ain’t lying

A little look
A little touch
You know the power of silence
Yeah keep it up keep it up

I was looking for some high high highs yeah
Till I got a doze of you
U got me pelican fly fly flyin’

Coz I’m way up and I ain’t comin’ down, keep taking me higher ah yeah ah yeah ah yeah yeah ah yeah ah yeah
Coz I’m burning up and I ain’t coolin’ down, yeah I got the the fire ah yeah ah yeah ah yeah yeah ah yeah ah yeah

Fuego
Fuego

Take me in
Take a breath
Ain’t no hidden agenda
What u see is what u get

Oh your love is like wild wild fire
U got me pelican fly fly flyin’