Näitus räägib Eesti levimuusikast läbi kõige olulisemate inimeste, ansamblite, heliloojate ja sündmuste. Lisaks vaatame teemasid, mis on kujundanud meie rahva ja muusika lugu - tsensuur, lauluvõistlused, punkliikumine ja laulev revolutsioon. Näituselt ei puudu ka Eesti muusika fenomenid nagu esimene džassansambel, "jazz luudel", telesaade Horoskoop, isetehtud pillid, biitmuusika ja Eurovisioon.

Eksponaatide hulgas on Eesti esimene heliplaat aastast 1901; Raimond Valgre akordion; Eesti esimene süntesaator Varioola; Emil Laansookitarr; Tõnis Mägi, Anne Veski ja Marju Läniku esinemiskostüümid; Valter Ojakääru saksofon; Toomas Hendrik Ilvese nahktagi ja palju muud põnevat.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja tegevus ja ettevalmistused näituse loomiseks said alguse 2015. aasta 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval. Tänaseks on toimunud 10 kohtumisõhtut legendaarsete levimuusikutega; kontsert Nordea Kontserdimajas, kus üle 30 laulja esitasid ühe laulu näituse loomise toetuseks; kogutud on hulgaliselt Eesti muusikute esemeid, pille, noote ja fotosid. Esmakordselt Eesti ajaloos on suur osa levimuusika pärandist kokku kogutud ja publiku ette toodud.

"Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu" saab avaakordi 3. mail kell 17.00, kui Maarjamäe lossipargis annavad tasuta kontserdi Otsakooli noored Siim Aimla juhatusel. Tallihoone ja uus näitus on külastajatele sel õhtul avatud kell 18.00-20.00. Sissepääs sooduspiletiga 4 €.

Näituse koostaja, Eesti Muusika Kuulsuste Koja eestvedaja: Risto Lehiste.

Näituse kujundajad: Marko Ausma, Ott Kangur, Mauno Meesit, Henrik Metstak.

Näituse tootja, paigaldaja: Ott Kangur, Redel Disain OÜ

Eesti Muusika Kuulsuste Koja projekti ja näituse koostamist on toetanud Riigikantselei EV100 korraldustoimkond, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Esitajate Liit ja Eesti Autorite Ühing.