Tõnu Kaljuste õpib EV100 puhul Eesti popmuusikat tundma: oluline on need laulud värskemas võtmes üle laulda, mitte kõrgkultuuris olek!
Pühapäeval külastas Grammy võitnud dirigent Tõnu Kaljuste saadet "Hommik Anuga" ning kergitas saladuskatet 19.augustil Tallinna lauluväljakul Nargenfestivali raames toimuvalt suurkontserdilt "EV100: Üheslaulmine". Muuhulgas tunnistas Kaljuste, et kuigi ta pole Eesti popmuusikaga aktiivselt kursis, on tal tulnud nüüd end selles vallas harida.
"Ei ole päris õige öelda, et mina seda üritust korraldan, ma panen kava kokku ja idee autoriks ja teostajaks on Nargenfestival," täpsustas dirigent. "Kontsert koosneb kahest osast, esimeseks on Laulu Võim, kus lauldakse 100 minutit järjest tuntud Eesti laule ja teine pool on Sajandi Sumin, kus Eesti bändid esitavad erinevate näitlejate eestvedamisel lugusid, millele saab kaasa laulda ja mis kestab hommikuni. See oli EV100 korraldusmeeskonna soov, et sünniks unikaalne formaat," tutvustas ta kontserdi kontseptsiooni.
Anu Välba küsimuse peale, mis tundega Kaljuste kõrgkultuuri esindajana pikib festivalikavva 30 muusikapala nagu "Everybody", "Õllepruulija", "Tuulevaiksel ööl" ja "Mere pidu", vastas Kaljuste tiba solvunult, et sõna "kõrgkultuur" tekitab inimestes alati mingi arusaamatu krambi. "See, et me teeme üheslaulmist meile hästi teatud lauludega, on meie 100. sünnipäeva tähitamise vorm, kus me, olles teadlikud sellest, kui palju meil on olnud ajaloolisi perioode mõne teise keele mõjuväljas, rõõmustame selle üle, et meil on need laulud olemas. Oluline on neid värskemas võtmes üle laulda, mitte kõrgkultuuris olek!" teatas ta resoluutselt.