«Sa pead armastama mitte ainult inimest, vaid elu temaga!» Nii toonitavad kui ühest suust kaasad Ave ja Rein Weber, kes geobioloogide ja feng shui praktikutena jagavad nõu, kuidas rajada õnneõpingute tagalaks kodu, kus ei murra rahulolematus ega haigused.

«Meil ainuke tüli tekib selle pärast, kes saab kodus nõud ära pesta,» märgib Ave (48).
«Meile mõlemale see väga meeldib, see on hea lõõgastumisaeg,» seletab Rein (69). Ta lisab: «Õnneks saab nõudepesemist jagada. Ja veel põnevam on jagada unistusi. Aidata teise inimese ihadele ja salasoovidele kaasa. Kui saad kõigest koos unistada, on iga päev põnevam kui eelmine. Armastada armsamat rohkem kui eile ja vähem kui homme...»
UUS KODU RÖÖVIS ISA ELU
Nad kohtusid kümne aasta eest, mil Ave tuli õpilaseks Reinu geobioloogia loengusse. Iga päevaga kasvatab paari üha rohkem kokku tahe jagada. Sealhulgas oma teadmisi geobioloogia ja feng shui vallas ka teistega. Et ei peaks laskma häda, jõuetust ja enesehaletsust elu hukutama. Et ei peaks põhjuseid üles kaevama tagantjärele, kui lähedane inimene juba kaotatud, nagu juhtus Avel.
«Mu isa, kes polnud gripiski olnud, oli terve kui purikas ning haigestus uues elukohas. Tundus uskumatu, kui isa hakkas valu kaebama. Emaga ütlesime, et mida tema ka valust teab ja hädaldab. Siis tuli juba südameinfarkt. Ja siis stimulaator. Ja siis see stimulaator, mis pidi 15 aastat probleemideta töötama, ei käinud aastatki... Uues elukohas suri ta ära. Siis ma hakkasin mõtlema, et midagi on võib olla veel, mis tuleb mul siin elus ära õppida. Uued tarkused,» sõnab Ave.
Rein vangutab pead: «Tallinnas on vähimajad, näiteks tornmajad, kus ühes püstakus surevad nii vanad kui noored!» Geobioloogiat hakkasid juba sajandeid tagasi arendama just arstid, kes nägid, et ühes kohas läheb inimesi manalateed riburadapidi. Järelikult on viga kohas.
Loe pikemalt kevadisest Kroonika kodu-erist...