TV3 saatesarjas „Laulud tähtedega” tuntust kogunud laulupaar Tauri Tallermaa ja Merlyn Uusküla korraldavad 17.juunil Tallinnas Vene Kultuurikeskuses heategevuskontserdi „Sõbrad selleks ongi”.

  Saatesarja võidu korral oleks Tauri heategevuslikud 300 000 krooni annetanud Laste ja Noorte Kriisiprogrammile, mille eesmärk on ühe või mõlema vanema kaotanud laste ja noorte toetamine pakkudes neile psühholoogilist abi terapeutiliste lastelaagrite ja toetusgruppide kaudu. Paraku ei õnnestunud Tauril ja Merlynil saadet võita, kuid soov aidata püsis.

„Saate käigus kohtusime valitud heategevusprogrammi töötajate ja ka nende programmis osalevate lastega ning see jättis hinge väga sügava mulje. Nii palju siirust, headust ja sõbralikkust on nende südameis. See panigi meid mõtlema, et kuidas saaksime meie aidata ning anda edasi veidikenegi rõõmu nende laste ja täiskasvanute silmadesse," ütles Tallermaa.

Nii otsustatigi sõprade abiga anda leinatoetuslaagri toetuseks üks suurejooneline kontsert, kus lisaks Taurile ja Merlynile astuvad üles ka Hanna-Liina Võsa, Birgit Varjun, Dave Benton, Ott Lepland,  Karel Tallermaa ja segakoor Sõpruskond. Lauljaid saadab "Laulud tähtedega" saatebänd. Kogu piletitulu läheb Laste ja Noorte Kriisiprogrammile.

„Meie programmi tegevus lähedase kaotanud laste aitamisel on olnud kantud soovist „Aita lapsel leida rõõm". Rõõmu on lihtsam leida sõprade toel. Oleme rõõmsad ja tänulikud, et meid on üles leidnud inimesed, kellest on saanud meie uued sõbrad," ütles Laste ja Noorte Kriisiprogrammi tegevjuht Maire Riis.