Ameerika üks hinnatumaid disainereid Michael Kors (51) valis oma moemaja ja kampaaniate senisele esimodellile Carmen Kassile (32) mantlipärija — Korsi esimeseks leediks sai jälle eestlanna, noor tõusev täht modellimaailmas Karmen Pedaru (20).

Juba aasta eest — kord, kui Karmen Pedarule prooviti ühe Korsi modellina enne moe-showd pika lõhikuga seelikut selga ja õmbleja tahtis selle lühemaks teha, hüüatas Kors vaimustunult: «Eesti naistel on ülikaunid jalad — seal võib olla ülipikk lõhik, nad kannavad kõik välja!» Karmeniga seal proovis kaasas olnud MJ Model Managementi juht Margit Jõgger usub, et Kass on juurutanud armastust ja usaldust eesti modellide vastu. Et paar viimast aastat Michael Korsi esimodelliks olnud Kass välja vahetati, ei pruugi tulla muust, kui et suurtel moeloojatel ongi tavaks teatud aja tagant uus esindusnägu võtta.

Väike vihje, et leping võib minna edasi Pedarule, tulnud aga juba 2009. aasta sügisel — kui tavaliselt kannab ka moeshow grand finale viimast kostüümi brändi esindusnägu, siis Kassi asemel anti see seekord üll Pedarule.

«See on uskumatu, kui palju meie väiksest rahvast tuleb ilusaid ja tublisid naisi!» rõõmustab Jõgger.