Jürgen Ligi kuulus väljaütlemine Kaja Kallase ilusate silmade kohta andis Mihkel Ulmanile inspiratsiooni «Kättemaksukontori» uueks looks. «Kättemaksukontori» osa alapealkirjaga «Ilusad silmad» ei räägi siiski Reformierakonnast, Jürgen Ligist ega Kaja Kallasest. Ligi kasutatud väljend sügisel saates «Kolmeraudne» – «ilusad suured silmad kinnise suu kohal» – sai Ulmanile loo kirjutamise ajendiks. Mihkel ütleb, et enamik «Kättemaksukontori» lugusid sünnibki nii, et ta näeb mingit hetke, nägemust, meeleolu või visiooni, mis talle meeldib ja inspiratsiooni tekitab, ning ta improviseerib selle külge loo.

«Õmblen nii-öelda pintsaku nööbi külge,» märgib stsenarist.
Vahel kasutab Mihkel sarja kirjutades ära ka enda ja tuttavatega juhtunu – et neid üllatada, näha, kas nad tunnevad end ära.
«Eks iga stsenarist jutustab mõningal määral oma vaateid elule ja loob konflikte, mis aitavad tal kogetud traumadest vabaneda ja mõjuvad omamoodi psühhoanalüüsina,» räägib Mihkel.
Mõnikord võtab Mihkel aluseks mõne muinasjutu süžee. Alanud hooaja ühe loo pealkiri on näiteks «Läbitantsitud kingad», mille vundamendiks on vendade Grimmide muinasjutt, kus printsessid öösel salaja tantsimas käivad. «Ilusad silmad» on aga Ulmani variatsioon Shakes-peare’i komöödiale «Tõrksa taltsutamine».
«Kättemaksukontori» uute krimimuinasjuttude konstrueerimise kõrval ei ole Mihkel mõistagi unustanud kolme peategelase Frida (Marika Vaarik), Marioni (Kadri Adamson) ja Häidi (Elina Pähklimägi) eraelu. Marioni ja Häidi ellu ilmuvad tagasi Aleksandr (Nikolai Bentsler) ja Karl (Sergo Vares). Frida saatus on uurija Rein (Jaan Rekkor). Viimase abieluprobleeme lahendades satub Frida ise elu hammasrataste vahele.
«Südameheadus saab tihti karistatud,» ütleb Ulman Frida tegelaskuju kohta.
«Kättemaksukontor»
 TV3