Rakvere Teatri läbi aegade üks menukamaid etendusi on „Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale“, mida mängiti alates selle lavaletulekust kümne aasta jooksul täissaalidele igas Eestimaa nurgas. Nüüd aga tuleb etendus viimast korda lavale ja sedapuhku õilsal eesmärgil.

Nende kõige viimane, 255 etendus, toimub Viimsi Huvikeskuses juba 17. veebruaril koostöös raskete haigetega tegeleva MTÜga Pallium.

Etenduse populaarsus on aga endiselt uskumatu: kõik 300 piletit müüdi välja paari päevaga, kuigi soovijaid oleks enamgi. Paljud tulevad antud etendust isegi teist või kolmandat korda vaatama.

Algselt pidi Oscarit mängima Dajan Ahmet, kuid tema traagilise hukkumise järel võttis rolli üle lavastaja Üllar Saaremäe.

10aastane Oscar on haige. Nii haige, et tema kehal on jõudu vaid loetud päevadeks. Õnneks on olemas Roosamamma, kes pakub Oscarile välja mängu – elada iga järgmist päeva nii, nagu oleks see kümme aastat. Teismeliseiga, armumine, abieluvõlu ja -valu, laste sünd ja lahkumine kodust, vanaduse helge väsimus – need pakuvad Oscarile rõõmu ja annavad julguse vaadata vastu oma saatusele.

Lavastaja: Üllar Saaremäe
Kunstnik: Kristi Leppik
Tõlkija: Indrek Koff
Osades: Üllar Saaremäe ja Ines Aru

Jaga
Kommentaarid