Suur oli Kati Tootsi üllatus enesegi jaoks, kui ta ühelt tavapäraselt Lõuna-Eestis sugulaste seltsis veedetud nädalalõpult Tallinna poole naasis, autos lisaks tütrele Karolinale kaaslaseks kaks pisikest jänest.

„Karolina on ammu kodulooma tahtnud, kuid oleme seda seni edasi lükanud.  Mõne nädala eest käisime Võrumaal ja naabertalus olid sündinud jänkupojad. Tütar läks neid vaatama ja oligi korras – tagasi tuli koos kahe pisikese karvapalliga,“ naerab Kati.

Et uusi sõpru suisa kaks sai, oli algselt muidugi paras üllatus. Väikese järelemõtlemise järel saadi aru, et ehk on pikkkõrvadel just toredam paarishüppeid teha ning seltsis sirguda.

„Võtsime loomad kokkuleppel, et Karolina puhastab puurid ja toidab ning tegeleb nendega. Seni on ta kokkuleppest kinni pidanud, kuid eks mulle endalegi meeldib nendega tegeleda ja nii toimetamegi jänkudega mõlemad,“ sõnab Kati.

Loomad on tänaseks ka vahvad nimed saanud – Pruuno ja Lilli. Hetkel tunnevad nad end mõnusasti tubastes tingimustes, kuid suveks plaanitakse õuele spetsiaalne maja püsti panna, kus pisikesed pereliikmed värsket õhku ja heina nautida saavad.

Teisi sama toredaid lugusid saad veel lugeda Kroonika Kodu-eri numbrist!

Jaga
Kommentaarid