Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts tähistab oma kümnendat sünnipäeva seltsi liikmete kogudest pärit kunstiteoste näitusega „Üx pilt“ Kadrioru kunstimuuseumis. Näitusele on välja pandud kokku 32 kunstiteost 31 kunstnikult. Paljude teiste tunnustatud autorite seas on esindatud ka näiteks Kristjan Raud,Konrad MägiEduard WiiraltEduard Ole, Anu Raud, Mare Vint ja Ando Keskküla.

„Igal tõelisel kunstisõbral on kodus mõni taies, millest ta väga hoolib ning mille kohta teab mõne toreda loo rääkida. Nüüd on seltsi liikmetel võimalus Kadrioru kunstimuuseumis seda kõike ka muuseumikülastajatega jagada ning üheskoos tähistada kunstisõprade seltsi kümnendat sünnipäeva,“ rääkis Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi juhatuse esimees Enn Kunila.

Näiteks saab näha Olev Subbi varajase perioodi maali „Tüdruk aknal“, mida autor pidas kadunuks. Tegelikult oli maal kogu aeg Olev Subbi kodus mapi vahel, mida aastakümneid keegi ei avanud ning mille pärijad avastasid pärast Olev Subbi surma 2013. aastal.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi juubelinäitusele „Üx pilt“ said kõik seltsi liikmed esitada ühe töö oma kunstikogust. Näitusel on esindatud maal, graafika, skulptuur ja tekstiil. Kõige vanem teos pärineb ajast umbes 3000 aastat e Kr ja kõige uuem aastast 2017.

„Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Selts on kümne tegevusaasta jooksul kujunenud muuseumile oluliseks partneriks, mis koondab kunstist lugupidavaid inimesi erinevatest eluvaldkondadest.  Muuseumi tegevust toetav selts kuulub vältimatult kaasaegse muuseumi juurde. Seltsi traditsioonide hulka kuulub igal aastal ühe teose kinkimine kunstimuuseumile ja muuseumitöötaja stipendiumi välja andmine,“ rääkis Eesti Kunstimuuseumi juhatuse liige Sirje Helme.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi juubelinäitus „Üx näitus“ jääb Kadrioru Kunstimuuseumis avatuks kuni pühapäeva, 26. novembrini.

Eesti Kunstimuuseumi Kunstisõprade Seltsi eesmärk on kaasa aidata kunsti arengule Eestis ja selle populariseerimisele, Eesti kunsti tutvustamisele välismaal, sealhulgas toetada Eesti Kunstimuuseumi näituste korraldamist väljaspool Eestit ning aidata arendada Eesti Kunstimuuseumi tegevust.

Jaga
Kommentaarid