VÄRSKES KROONIKAS | Hirm vangla ees lõi pea kaineks!

Enam kui kolme aasta eest tingimisi vangi mõistetud Andrus Värnik elab emaga oma lapsepõlvekodus Antslas. Odaviske maailmameister kirjeldab, kuidas on teraapia aidanud tal tõrjuda alkoholi ja üldse kiusatusi ning miks treenib ta tihti koguni kaks korda päevas – Andrus kaalub mõtet naasta areenile üsna karmil spordialal!

Publik elas Andrus Värniku (40) tõusule spordiilmas ja hoogsatele odakaartele staadionil kaasa ääretu uhkusega hinges. Pärast Andruse kullaheidet veidi enam kui kaksteist aastat tagasi Helsingi maailmameistrivõistlustel ennustati talle jätkuvat edu ja triumfe, kuid sealtmaalt sai tasahilju alguse hoopis tippsportlase allakäik. Kahel korral aasta meessportlaseks valitud ja presidendilt ka Valgetähe III klassi teenetemärgi saanud Andrus jäi vahele küll kiiruseületamisega, küll joobes autojuhtimisega. Kuni seisis kohtu ees, süüdistatuna oma naistuttava kallal vägivallatsemises. Harju Maakohus karistas teda 2014. aasta suvel kahe aasta ja ühe kuu pikkuse tingimisi vangistusega, ühtlasi tuli Värnikul tasuda kannatanule valuraha. 

Täna treenib Andrus Antslas nagu Sylvester Stallone`i Rocky Balboa filmis „Rocky“ enne kohtumist võitmatuks peetud vastasega – üksi, omades seejuures vaid nappe ja käepäraseid vahendeid.

„Kui sa jääd vinguma, hädaldama ja kurtma, ei päästa see sind kohe kindlasti mitte,“ ütleb Andrus ühes pealinna kohvikus tassikese tee taga. „Sport ja tegutsemine, heade ja asjalike inimestega läbisaamine päästab.“

Oma hiilgeaegadel austajatest ümbritsetud ja hoogsat elustiili nautinud Andrus tunnistab, et näljas ta praegu pole, kuid suurt midagi üle ka ei jää. Tema elu sisuks on täna treeningud, kuid taamal figureerib ka üks saatuslik naine…

Loe põhjalikku ja põnevat intervjuud Andrus Värnikuga selle nädala Kroonikast!

Veel värskes Kroonikas:

  • Anni Arro müüs restorani, et pääseda läbipõlemisest
  • ERRi juht Erik Roose otsustas lõpuks tutvuda Mati Talvikuga!
  • Julia Beljajeva tätoveering tõi võidu
  •  Ott Lepland lendas uue pruudiga Aasiasse
  • Nõid Alisa võitis režissööri südame?
  • Laura Kõrgemäe läbis totaalse imagomuutuse
  • Kroonika karmahoroskoop! Vaata, mida toob sulle alanud aasta
  • Staaride Instagram! Vaata, kuidas Laura Põldvere teeb postitantsu ja teiste Eesti kuulsuste pühadeaegseid ettevõtmisi
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid