Laupäeval toimunud Kaubanduskoja Kevadballil esitles oma värsket kevadsuvist kollektsiooni “Desert Rose” Eesti üks omanäolisema käekirjaga moeloojaid Oksana Tandit. Kollektsiooni täiendas Birgit Skolimowski ehtesari, mis samuti saanud inspiratsiooni Oksana moekollektsioonist.

Kollektsioon “Desert Rose” koosneb kolmest osast, võimaldades igal kandjal leida oma lemmikud nii igapäevaseks kontori- ja linnarõivaks kui ka pidulikeks sündmusteks ning õhtusteks vastuvõttudeks. Kollektsiooni deviisiks on sisemine vabadus ning see põimib disainerile omaselt naiseliku ja maskuliinse joone luksuslikuks klassikaks.

Esimese osa moodustab mustvalges värvigammas igapäevaklassika, kus peategelasteks on valged särgid, särkkleidid ja kostüümid, mille šikk joon põimub perfektse detailide rõhutamise oskusega.

Kollektsiooni teine osa ühendab trendikad pastelltoonid ja erinevad beeži varjundid ning Oksana Tanditi signatuurina tuntud kokteilikleidid ja kombinesoonid. Näeme Safari stiili, aga ka villakangast ja Sophie Hallette’i pitsist klassikalisi pintsakuid ja smokinguid.

Kolmanda osana kuuluvad kollektsiooni punakuldsetes toonides korsettkleidid, mis vastuvõttudel ja galaõhtutel kandjale sära lisavad ning kaunilt tema figuuri rõhutavad.

Erinevad osad sulandab harmooniliseks tervikuks filigraanne kõrberoosist inspireeritud detail. Käsitööna valminud kollektsiooni iseloomustavad asümmeetrilised lõiked, selged siluetid, luksuslikud materjalid ning oskuslikult rõhutatud detailid  -  aplikatsioonid, plisseer, siidist narmad, läbipaistvad ehispaelad kombineeritult ketiga jmt.

Kollektsioonist inspireeritud Birgit Skolimowski ehtesari on disaineri sõnul naiselikult enesekindel ja väljapeetud, jäädes siiski mänguliseks. Materjalidest on ühendatud hõbe ja kumm, näeme kevadisi murtud toone ja klassikalist värvigammat, mida omakorda rõhutab trendikas asümmeetria.

Modellide jumestuse tegi MaxFactor by Katrin Sangla, kaunid soengud seadsid Lanza & Tamara Korjagina, efektsed jalanõud sobitas rõivaste juurde Uncle Paul ning moeetendusel aitas teoks saada Stiilikanal.

Jaga
Kommentaarid