Markus Habakukk, Ott Raidmets, Saara Nüganen, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel, Jürgen Gansen ja Karl Koppelmaa mängivad peaosi viies lühimängufilmis, milles otsitakse juuri, identiteeti või lihtsalt vabadust, jõudes lõpuks tõdemuseni, et kõigel on oma hind.

Filmide autoriteks on tunnustatud režissöörid Vladimir Kott (Venemaa), Vano Burduli (Gruusia), Anna Fentšenko (Venemaa), Artemio Benki (Prantsusmaa) ja Andres Puustusmaa (Eesti).

Kassett on välja kasvanud aastaid lavakunstikooli õppekavva kuulunud filmi- ja teletöö tundidest ning selle eesmärk on anda omandatule professionaalsel tasemel praktiline väljund.

„Mul on väga hea meel, et see töö on vilja kandnud, sest selle kasseti ja meie noorte näitlejate vastu on juba huvi tuntud ka välismaalt,” ütles üks idee autoritest Andres Puustusmaa.

Filmid on üles võetud 2016. aastal minimaalse eelarvega. Nüüdseks on toonastest tudengitest saanud juba professionaalsed näitlejad. Kaasa teeb ka hulk külalisi, sealhulgas muusik Hendrik Sal-Saller, kellele see on esimene suurem filmiroll.

Kasseti on tootnud stuudo Leo Production ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool.

Esilinastus on neljapäeval, 7. juunil Tallinnas Artise kinos. Alates reedest saab seda lisaks Artisele näha ka Tallinna kino Kosmos ja Tartu kinokeskuse Cinamon ekraanil.

Filmidest lähemalt:

"Play"

Režissöör Vano Burduli (Gruusia)

Absurdi võtmes draama, milles kaks näitlejat, kes kehastavad Samuel Becketti näidendis „Oodates Godot´d” lahutamatut Pozzot ja Luckyt, seisavad päriselus lahkumineku äärel.

"Rändavad juured"

Režissöör Andres Puustusmaa (Eesti)

Tragikomöödia kahest vennast, kes rassivad hommikust õhtuni, et pidada üleval esivanemate talu, kui nende majapidamisest sõidab juhuslikult mööda kaunis tütarlaps.

"Mama"

Režissöör Vladimir Kott (Venemaa)

Kaks noorsootöötajat saadavad laeval väikest tõrksat poissi, keda teisel kaldal ootab ema. Sotsiaalne draama armastusest ja vihkamisest.

"Haigete hooldamine"

Režissöör Anna Fentšenko (Venemaa)

Psühholoogiline draama üksikust mehest, kes tellib emotsionaalse tühjuse täitmiseks enesele koduabilise.

"OFF"

Režissöör Artemio Benki (Prantsusmaa)

Poiss ja tüdruk lasevad rehabilitatsioonikeskuse psühhiaatriaosakonnast jalga ja satuvad eufooria ning romantiliste emotsioonide ajel ohtlikesse situatsioonidesse.