Lisaks neile on seekord suurel ekraanil taas terve plejaad kõrvaltegelasi, keda kehastavad esimeseski osas Andrese eksnaisena kaasa teinud Kadri Rämmeld, Mardi pojana Franz Malmsten, Toomase kaasana Ingrid Margus ning uute tulijatena tõusev täht Brigitte Susanne Hunt, vanameister Raivo Adlas, lisaks veel Venno Loosaar, Sandra Ashilevi, Katrin Karisma ja Ago-Endrik Kerge. Üllatuskülalistena on filmis ka supermodell Karmen Pedaru ja kiiruisutaja Saskia Alusalu!

Mõned huvitavad faktid filmi "Klassikokkutulek 3: Ristiisad" valmimise kohta:

 • Filmi põhitegevustik leiab sel korral aset peamiselt Ida-Virumaal.
 • Võtetel osales kokku 7 beebinäitlejat, lisaks neile ka kaks nukk-näitlejat.
 • Võtetel osales ka 6-aastane Tinkeri poni nimega Destiny ja kuldne retriiver Hugo.
 • Filmis saab olema päris mitu kaskadööritrikki, mille tegemise käigus kasutati näiteks põlevat ratastooli, ülalmainitud poni, juukselõikurit, Peipsi järve, ATV-d jpm (kõiki neid korraga siiski mitte ühes stseenis).
 • Kinoekraanile jõuavad ka mõned päris ehmatavad (ja naljakad!) eriefektid, teostatuna nii grimmikunstnike kui ka arvutivõlurite abiga.
 • Film jõuab Eesti kinodesse 25. jaanuaril 2019.

Filmide "Klassikokkutulek" (2016), "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" (2018) ja "Klassikokkutulek 3: Ristiisad" (2019) kohta kokkuvõtvalt võib märkida:

 • Filmiti 56 võttepäeval.
 • Võtetel osales 661 inimest.
 • Filmiti 60 võttekohas.
 • Filmiti ligi 100 tundi materjali.
 • "Klassikokkutuleku" filmidele kuuluvad nii Eesti kinoajaloo suurima avanädalavahetuse kui ka edukaima filmi tiitlid.

Nagu ülal mainitud, oli seekord filmis tegev ka terve ansambel beebisid. Režissöör Rene Vilbre kommenteerib: „Imeväikesed lapsed ja loomad on kõige ettearvamatum faktor filmivõtete juures. Tuleb alati valmis olla ootamatusteks või kohandada ennast parasjagu lapse tujudele. Loomi saab dresseeerida. Näiteks naeratav koer Hugo allus kõigilie soovidele ideaalselt. 13-aastast Andrese poega Viktorit kehastav Marvin Inno oli kogu võttegrupi lemmik. Ootamatult rolli saanud poiss (eelmine osatäitja haigestus) hüppas paati ja tegi kohe ilma suurte eelnevate proovideta imekena esituse.“

„Kahe eelneva filmi jooksul kokku harjunud võttegrupiga oli rõõm taas filmi teha. Võtted läksid nagu niuhti! Meil kõigil oli väga lõbus olla kaasosalisteks Andresele (Ago Anderson) maailma parima naise otsingutel,“ rõõmustab filmi produtsent Kristian Taska ning lisab: „Selliste taktikate peale, mida filmi kolmik esitab, poleks ise küll tulnud.“

Millest siis triloogia viimane peatükk pajatab... Kui vaataja kuldse kolmikuga viimati kohtus, olid meeste murepilved lahtumas ja kuttide naistemured rahuldavalt lahenenud. Nüüd leiame me kolm klassivenda aga olukorrast, kus kuri saatus on kõige hullemini asunud just Andrest väntsutama. Alustades eksnaise Anne uuest imalalt sulnist pereidüllist koos vastsündinud beebiga, kuni ootamatult kaelasadanud kohustuseni hooldada invaliidistunud isa. Miks küll on teistel elu kõige ilusam just siis, kui sinul kõige hullemini rapib? Kui Anne teeb Andresele ettepaneku hakata beebi ristiisaks, otsustab vapper mees leida ristsetele minekuks oma käevangu maailma kauneima kaaslanna. Pakkinud kaasa ratastoolis isa ja suured lootused, alustab Andres koos kaimude Toomase ja Mardiga stiihilist amokki läbi Eesti kuuma suve.

Teha nelja aastaga kolm täispikka filmi on õppetund, mida koolist ei saa, ütleb Rene Vilbre ning lisab: „Sellest kogemusest saadav tarkus ja õppetund on tiimitunde tunnetamine ja usaldus. Filmi üksi ei tee, kui sul on selline meeskond ja näitlejad, kes mul läbi kolme filmi on olnud, saab selliseid kaelamurdvaid trikke ette võtta. Selle tiimiga teeks hea meelega veel üsna mitu filmi koos! Läbi kolme filmi on minu kõrval seisnud suurepärane operaator Mihkel Soe ja geniaalne kunstnik Anni Lindal ning nende kõikvõimsad meeskonnad (valgus-, kunsti-, kostüümi ja grimmiosakonnad). See on olnud kummaline ja üsna hullumeelne retk kõigi meie jaoks!”

Samuti kiidab režissöör oma kolme staari: “Kui enne esimest filmi oli Genka näitlejana veel küsimärk, siis nüüd - aitäh Teile, Mait, Ago ja Genka. Nad on näitlejad, kes on iga režissööri unistus!”

“Klassikokkutuleku” produtseerinud Taska Film on tootjafirmaks populaarsetele Eesti filmile “Klassikokkutulek” (2016), "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" (2018), “Nimed marmortahvlil” (2002), “1944” (2015) ja “Sangarid” (2017). Komöödia algstsenaarium pärineb Taanist, Eesti jaoks kohandas originaalstsenaariumi hinnatud stsenarist, dramaturg ja näitleja Martin Algus, kes loo ülemeeliku huumoriga kohalikku konteksti tõi.

Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut, Viru Filmifond, Südameapteek, Forum Cinemas, TV3, Jägermeister, Alexela, LHV, Silberauto, Cramo, Mosaic, Motohobi, Lux Express, Rannarootsi, Tere, MG Beauty ja Aednik24.ee

“Klassikokkutulek 3: Ristiisad” jõuab Eesti kinodesse 25. jaanuaril 2019. Filmi levitab taas Taska Filmi levipartner VaataFilmi, kes on ühtlasi ka filmistuudiote Paramount ja Universal ametlik esindaja Eestis.